شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
کد خبر53663

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی:
اقدامات زیرساختی شهرداری تبریز در مقابله با سیل احتمالی، قابل تقدیر است

ساعی

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی اقدامات زیرساختی شهرداری تبریز در مقابله با سیل احتمالی را قابل تقدیر دانست.

به گزارش شهریار، زهرا ساعی با بیان این مطلب اظهار داشت: انجام اقدامات زیرساختی همانند احداث کانال‌های زیرزمینی که توسط شهرداری تبریز صورت گرفته  بسیار حائز اهمیت بوده و الگویی مناسب برای سایر شهرهای کشور است.

ساعی افزود: این اقدامات و دیگر برنامه‌های مشابه می‌تواند راه حل مهمی برای مقابله با سیل‌های بهاری باشد چرا که پیشگیری بهتر از درمان بوده و با تخریب موانع پیشروی رودخانه‌ها می‌توان از بروز خسارت‌های بزرگ جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه بارش‌های اخیر در مناطق مختلف کشور خسارت‌های شدیدی را وارد کرد، تصریح کرد: ما نیز در آن روزها به صورت مستمر با مسئولان استان از جمله شهردار تبریز، استاندار آذربایجان شرقی و سایر مدیران مرتبط در تماس بودیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خوشبختانه با آمادگی بیشتری در این قضیه وارد شدیم، افزود: به طوری که همه دستگاه‌های متولی در آماده باش بوده و مردم با اطمینان خاطر، ایام تعطیلات نوروزی امسال را سپری کردند.

ساعی ادامه داد: در حال حاضر نیز به صورت مستمر به همراه مسئولان متولی به رصد وضعیت محیطی شهرستان های استان می‌پردازیم تا مبادا دچار مشکلات مشابه سایر استانها شویم.

وی اضافه کرد: هرچند وضعیت کنونی استان مناسب است اما نیازمند برنامه ریزی هستیم تا با آمادگی کامل فصل بارندگی سال جاری را طی کنیم.