پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸
کد خبر82749

شهردار تبریز آخرین وضعیت پروژه‌های راکد منطقه ۴ تبریز را زیر ذره‌بین برد؛
مُهر پایان بلاتکلیفی بر پروژه‌های راکد

قانلی گول

شهردار تبریز در قالب دومین قرار خدمت، از پروژهای مهم و راکد شهرداری منطقه ۴ بازدید و دستورات لازم جهت تسریع در اجرا و پایان بلاتکلیفی این پروژه‌ها را صادر کرد.

به گزارش شهریار، یعقوب هوشیار صبح امروز به همراه اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، معاونان خود و شهردار منطقه ۴ آخرین وضعیت چند پروژه مهم این منطقه از جمله مسیرگشایی خیابان ۱۸ متری شهید بی‌مثل، پروژه قانلی گول، مجموعه تفریحی ورزشی ستارخان، پارک کشاورزی و خانه‌پارک تاریخی ستارخان را مورد بررسی قرار داد و بر تسریع اجرا و تکمیل این پروژه ها تاکید کرد.

شهردار تبریز امروز ابتدا به پروژه خیابان ۱۸ متری شهید بی‌مثل سر زد. یعقوب هوشیار با اشاره به اینکه منطقه ۴ جزو مناطق پرتراکم از نظر جمعیت بوده و بیشترین بافت فرسوده شهری را دارد، اجرای عملیات مسیرگشایی در این منطقه و تسهیل دسترسی به معابر اصلی شهر را نیاز این منطقه و ساکنان آن دانست.
پروژه مسیرگشایی خیابان ۱۸ متری شهید بی‌مثل، یکی از پروژه‌های نیمه‌تمام مسیرگشایی در سطح منطقه ۴ است که ۳۰ واحد مسکونی و هشت باب واحد تجاری جهت تملک باقی مانده است.

بازدید بعدی شهردار تبریز، پروژه قانلی گول بود. این پروژه یکی از مطالبات چندین ساله شهروندان تبریزی بوده که سالیان سال در بلاتکلیفی به سر می‌برد. یعقوب هوشیار در این خصوص تاکید کرد که توافقات محدوده قانلی گول که در گذشته صورت گرفته باید به‌روز رسانی شده و مشکلات آن احصا شود.

مقرر شد به‌صورت موقت و تا زمان بهره‌برداری این پروژه، اقدامات و تصمیماتی در این راستا صورت گیرد تا مورد استفاده شهروندان قرار گرفته و از نخاله‌ریزی در این محیط جلوگیری شود.

اراضی مشهور به قانلی گول به مساحت ۹۰ هکتار باعث بروز مشکلات و معضلات عدیده ای برای شهرداری و همچنین اهالی محل شده است که با تمهیدات شهردار تبریز آرزوی دیرینه مردم این منطقه در دوره فعلی مدیریت شهری محقق می‌شود.

سومین پروژه، مجموعه تفریحی ورزشی و استخر ستارخان بود که قرار است به عنوان پروژه‌ای نیمه راکد در شهرداری منطقه ۴ تکمیل و تحویل شهروندان داده می‌شود.

با اعلام هوشیار، مجموعه تفریحی ورزشی ستارخان در بودجه امسال شهرداری تبریز ردیف بودجه مشخصی دارد. این مجموعه دارای اسکلت فلزی بوده و شامل استخر سرپوشیده در ابعاد ۶۰ در ۴۸ متر، سونا، جکوزی و سالن های بدنسازی است. عملیات احداث مجموعه ورزشی استخر سرپوشیده ستارخان در زمینی به مساحت ۱۴۰۰ متر مربع و با اعتبار اولیه ۵۱ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

پروژه بعدی مورد بازدید امروز شهردار تبریز، پارک کشاورزی منطقه ۴ بود. به گفته هوشیار، پارک کشاورزی به مساحت تقریبی ۳۰ هزار متر مربع در دست اجرا قرار گرفته و جهت استفاده ساکنان محدوده، در فصل بهار ساماندهی و بهسازی شود. پارک کشاورزی در چشمه‌لی باغ واقع شده و ۳۰ هزار متر مربع مساحت دارد.

آخرین پروژه‌ای که شهردار تبریز صبح امروز و پیش از آغاز جلسات قرار خدمت در شهرداری منطقه ۴ از آن بازدید کرد، خانه‌های پیرامونی خانه‌پارک تاریخی ستارخان بود. هوشیار در این بازدید، با دستوری صریح خواستار تملک و آغاز عملیات اجرائی این مجموعه فرهنگی تاریخی شد.

۲۱ واحد مسکونی فرسوده در محدوده خانه تاریخی ستارخان واقع شده است که در دوره‌های قبلی تنها چهار خانه تملک شده است.
هوشیار در این مورد اعلام کرد که شهرداری تبریز تلاش دارد در روزهای آتی تملک واحدهای باقیمانده محدوده تاریخی و فرهنگی خانه‌پارک ستارخان را انجام داده و عملیات عمرانی آن را آغاز کند.

به گفته شهردار تبریز، توجه به گردشگری و حفظ هویت تاریخی شهر جزو برنامه‌های اساسی شهرداری تبریز در دوره جدید مدیریت شهری است.

شهردار تبریز پس از بررسی میدانی آخرین وضعیت این پروژها به همراه اعضای شورای اسلامی شهر تبریز، معاونان خود و شهردار منطقه ۴، جلسات مختلفی را در قالب قرار خدمت برگزار می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 11 =