پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۰
کد خبر82746

بازدید شهردار منطقه ۶ از وضعیت حمام تاریخی شنب غازان

بازدید شهردار منطقه 6 از وضعیت حمام تاریخی شنب غازان

شهردار منطقه ۶ تبریز از حمام تاریخی شنب غازان بازدید و بر لزوم حل مشکلات مرمتی این حمام تأکید کرد.

به گزارش شهریار، احمد انیسه به همراه چند تن از معاونان و مدیران منطقه از حمام تاریخی شنب غازان بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات مرمتی این حمام تاریخی قرار گرفت.
در این بازدید انیسه با اشاره به فراموشی این اثر تاریخی ۷۰۰ ساله که یکی از جاذبه های مهم گردشگری تبریز به شمار می آید، گفت: این حمام که در سال ۱۳۹۰ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، این روزها وضعیت خوبی ندارد و به دلیل تعطیلی و بلا استفاده ماندن این اثر تاریخی مهم، همچنین به سبب رطوبت و سایر آسیب های طبیعی، فرسودگی بیش از حدی دارد و به شدت در معرض نابودی و خطر است.

وی ادامه داد: این حمام در ۳۰۰ متر مربع ساخته‌شده که شامل قسمت‌های ورودی، نظافتخانه، میان‌در، سرویس‌های بهداشتی، گرم‌خانه، خلوتی و خزینه است. همچنین یکی دیگر از نکات قابل‌ذکر در خصوص حمام شنب غازان این است که این بنا بعد از زلزله بزرگ تبریز بر روی خرابه‌های عمارت شنب غازان و با استفاده از الگوهای معماری قاجار ساخته شد و بیشتر مصالح به‌کار رفته برای ساخت این بنا از بقایای ویرانه‌های عمارت شنب غازان است.
انیسه تأکید کرد: شهرداری منطقه ۶ با تمام توان آمادگی مساعدت در خصوص بازسازی و مرمت این اثر تاریخی و فرهنگی را دوشا دوش سایر ارگانها و سازمان های مرتبط دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 12 =