چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۸
کد خبر82684

بررسی طرح‌های تفصیلی محلات الحاقی تبریز

شورا

طرح‌های تفصیلی محلات الحاقی در جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز مطرح و مورد بررسی اعضای حاضر در این جلسه قرار گرفت.

به گزارش شهریار به نقل از روابط‌ عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، فریدون بابایی اقدم، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری در جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری اظهار کرد: طرح‌های تفصیلی زمانی که به مرحله تصویب می‌رسند، مشاور یک سری کاربری‌ها را لکه‌گذاری می‌کند که باید این محل‌ها را دستگاه‌های متولی تملک کند اما متاسفانه این موضوع بلاتکلیف می‌ماند و به حال خود رها می‌شود.

وی افزود: بخش عمده‌ای از شمالغرب تبریز به کاربری‌های عمومی اختصاص یافته ولی نه تملکی در این محل صورت می‌گیرد و نه اراضی حفظ می‌شود.

بابایی اقدم ادامه داد: گزارش جامع از کاربری‌ها و مشخص شدن وضعیت کاربری‌های عمومی از سوی معاونت شهرسازی شهرداری تبریز ضروری است چراکه این مهم یکی از دغدغه‌های ما به شمار می‌رود.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: ما در طرح تفصیلی محلات الحاقی ۹ روستای الحاقی داریم و از روز نخست فعالیت موضوعات مربوط به این امر را پیگیری کرده‌ایم.

وی افزود: ما باید در خصوص محلات الحاقی به‌صورت پروژه‌محور برخورد کنیم، تاکیدمان این است این مهم در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز مطرح کرد: در آناخاتون ساخت و سازهای غیرمجاز بیداد می‌کند و باید طرح این محله الحاقی سریعا تعیین تکلیف شود.

وی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: باید طرح تفصیلی همه روستاهای الحاقی را به درستی بررسی کنیم و جلسه‌ای مجزا برای برخی از آنها ترتیب دهیم و خواستار گزارشات به روز در این خصوص باشیم.

مقرر شد طی دو جلسه مجزا گزارشی در خصوص طرح‌های تفصیلی برخی از محلات الحاقی ارائه شود. نخستین جلسه مربوط به روستاهای آناخاتون و الوار در محدوده شهرداری منطقه ۶ و دومین جلسه مربوط به روستاهای خلجان و کجوار در محدوده شهرداری منطقه ۷ خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 12 =