شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
کد خبر79165

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی:
سازمان پسماند شهرداری جانی دوباره گرفته است

پزشکیان

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه با تغییرات جدید در سازمان مدیریت پسماند این سازمان جانی دوباره گرفته است، افزود: دیگر زمان دفن پسماند و برخوردهای سنتی با پسماند به پایان رسیده است و باید به این مقوله نگرشی نو و بروز داشته باشیم.

به گزارش شهریار، مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در خصوص تولید انرژی از پسماند تصریح کرد: در هر امری قدم اول گرفتن تصمیم درست است و در قدم دوم اجرایی کردن آن تصمیم درست.  در بحث تبدیل زباله به انرژی باید تمام جوانب و شرایط مسئله را با تحقیقات علمی و کمک گرفتن از مراجع علمی همچون دانشگاه‌ها بررسی کرد و بعد از آن اقدامات عملی را شروع کرده و وارد مرحله عملیاتی طرح شد.
نماینده مردم تبریز در جریان فعالیت‌های سازمان مدیریت پسماند قرار گرفته و اضافه کرد: دنیا به صورت مدرن با مقوله پسماند برخورد می‌کند و ابتدایی‌ترین قدم در این بحث، تفکیک از مبدأ پسماند می‌باشد که تولید انرژی از زباله‌ها در قدم دوم می‌باشد. بنابراین فرهنگ‌سازی و آموزش‌های لازم در امر تفکیک از مبدأ بسیار ضروری بوده و باید وقت زیادی صرف این امر شود.
پزشکیان در آخر از تلاش‌ها و فعالیت‌های مدیرعامل و کارکنان سازمان مدیریت پسماند تشکر کرده و اعلام آمادگی کرد که در موارد و مشکلات این سازمان، حامی و پشتیبان باشد.
لازم به ذکر است قبل از بازدید از سایت میانی توزین و انتقال پسماند، یونس فاتح مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند نیز با ارائه گزارشی جامع و کامل، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو را در جریان فعالیت‌ها و طرح‌های این سازمان قرار داده و برنامه‌ای را که برای آینده در نظر گرفته شده، ارائه داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 9 =