شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
کد خبر70641

معاون فنی عمرانی کشتارگاه شهرداری تبریز:
چاه عمیق کشتارگاه به بهره برداری رسید

چاه عمیق

به مناسبت دهه مبارکه فجر یک حلقه عمیق چاه در محوطه کشتارگاه صنعتی تبریز به بهره برداری رسید.

به گزارش شهریار،  معاون فنی عمرانی سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز در خصوص بهره براداری از این چاه عمیق گفت: با مساعدت مدیرعامل و پشتیبانی و معاونت اداری مالی سازمان یک حلقه چاه عمیق در کشتارگاه تبریز به عمق ۱۳۰ متر حفاری، لوله گذاری و تجهیز شد.

مهدی شیرازی فر افزود: بمنظورافزایش دبی آب مصرفی در سازمان و رفع مشکل کم آبی و همچنین صرفه جویی در مصرف آب شرب و صرفه جویی در زمان آبیاری، سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز اقدام به حفر و تجهیز یک حلقه چاه عمیق کرد که با تلاش همکاران فنی عمرانی خوشبختانه به بهره برداری رسید و به شبکه آبرسانی مجموعه متصل گردید.

وی تصریح کرد: این پروژه شامل احداث یک باب اتاقک سرچاهی، تجهیز چاه با پمپ، سافت استارتر و شناورر ۲۲ کیلو وات و سایر منصوبات سرچاهی و نیرورسانی به چاه با ورودی برق ۳۸۰ ولت کابل گذاری بطول ۱۶۵ متر اجرا شده است.

شیرازی فر اضافه کرد: این چاه با قطر گمانه ۱۲ اینچ  و عمق اولیه ۱۳۰ متر، مجموع لوله گذاری جدار مشبک ۴۲ متر و مجموع لوله جدار ساده ۶۸ متر است که انتهای لوله جدار قیفی شکل بوده و به عنوان رسوبگیر در نظر گرفته شده است.

معاون فنی سازمان اظهار داشت: اقدامات لازم جهت جلوگیری از نفوذ آبهای شور تا عمق ۶۲ متری به همراه سیمانتاسیون خوشبختانه با موفقیت انجام گرفته و موجب شد تا با عدم نفوذ آبهای شور بتوانیم از آب شیرین چاه استفاده کنیم.

سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز  با برخورداری از تجهیزات به روز جزو  سه کشتارگاه مجهز کشور محسوب می شود این کشتارگاه با  ۱۳ سالن سرخانه و با ظرفیت کل ۳۲۰ تن، تصویه خانه ای مجهز به دو حوضچه هوادهی، دو حوضچه خاکی و دو حوزچه بتنی و پمپاژخانه و منابع ذخیره آب  دو دیگ بخار  بویلروم ده تنی، واحد برق ۱۰۰۰ کیلو واتی و دیزل ژنراتور ۷۰۰ کیلو وات و با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ راس دام و انبار علوفه از نظر حجم کشتار و ظرفیت و سیستم صنعتی از کشتارگاههای بزرگ و بنام کشور محسوب می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 6 =