پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
کد خبر70131

عملیات باکس‌گذاری کانال سرپوشیده هدایت آبهای سطحی درخیابان عدل

عملیات پی کنی برای هدایت آبهای سطحی کانال اسلامشهر در خیابان عدل

شهردار منطقه ۳ تبریز خبر از سرگرفته شدن عملیات پی‌کنی برای باکس‌گذاری کانال سرپوشیده هدایت آبهای سطحی در خیابان عدل، جهت اتصال به کانال سرپوشیده «ایلی سو» در تقاطع بلوار شهید سردار سلیمانی با خیابان ارتش داد.

به گزارش شهریار، عملیات پی‌کنی برای آماده‌سازی باکس‌گذاری کانال سرپوشیده هدایت آبهای سطحی در خیابان عدل اسلامشهر آخر خیابان طالقانی، بعد از رفع مشکل تاسیسات موجود از جمله برق وآب و گاز، شروع شد.

داوود طالب نژاد شهردار منطقه با اعلام خبر فوق گفت: اجرای عملیات باکس‌گذاری در ورودی خیابان عدل به جهت برخورد با تاسیسات شهری از جمله آب، برق و گاز، با وقفه مواجه شده بود که بعد از هماهنگی های لازم و رفع مشکلات و اجرای عملیات های مربوطه ، عملیات باکس‌گذاری کانال هدایت آبهای سطحی در این مسیر سر گرفته شد.

شهردار منطقه افزود: مطابق مطالعات و برنامه ریزی های انجام گرفته در سال های گذشته مقرر شده است که کانالی جهت هدایت آبهای مسیل ضلع جنوبی اتوبان شهیدکسائی و همچنین برای هدایت آبهای سطحی محلات و کوی های موجود در مسیر، به طول ۱۵۰۰ متر از مسیل تا تقاطع بلوار شهید سردار سلیمانی با خیابان ارتش احداث گردد که ۸۰۰ متر آن در سال های اخیر اجرا شده و از ۷۰۰ متر باقی مانده مسیر نیز تا پایان امسال ۱۷۰ متر دیگر احداث خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر با رفع مشکلات ، مسیر موجود در ورودی خیابان عدل ایمن سازی شده و عملیات پی کنی به طول ۲۰ متر آغاز گردیده است.

طالب نژاد توضیح داد: به خاطر جنس و نوع خاک مسیر که با ریزش همراه است، بدین جهت باکس گذاری قسمت به قسمت و در طول های ۲۰ و ۳۰ متری اجرا خواهد شد تا از وقوع خطرات احتمالی جلوگیری گردد.

شهردار تاکید کرد: قسمت قسمت اجرا شدن عملیات باکس گذاری در این مسیر به خاطر کم عرض بودن خیابان بوده و برای این نمی‌خواهیم برای تردد وسایل نقلیه مشکل ترافیکی بوجود آید.

طالب نژاد در خصوص ابعاد کانال سرپوشیده هدایت آبهای سطحی این مسیر نیز گفت: باکس های مورد استفاده در این عملیات از نوع بتنی مسلح ترافیکی و با سطح مقطع مربع عبوری مفید آب ۲*۲ متر می باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 1 =