چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
کد خبر70100

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز خبر داد:
ارائه مسکن ارزان‌قیمت برای کارگران با مساعدت شهرداری تبریز

کریم صادقزاده

رئیس فراکسیون کارگری شوراری اسلامی شهر تبریز از ارائه مسکن ارزان‌قیمت برای کارگران استان با مساعدت شهرداری تبریز خبر داد.

کریم صادقزاده در گفتگو با خبرنگار شهریار اظهار داشت:  در جلسه‌ای با حضور مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسکن کارگری ایران «اسکان»، شهردار و مدیرعامل شرکت خانه سازی آذربایجان، بحث اهدای چند قطعه زمین برای احداث مسکن «اقدام ملی» مورد بررسی قرار گرفت که امیدواریم با تعاریف ارائه شده برای مسکن ملی، خانه مناسبی برای افراد فاقد مسکن تهیه شود.

او افزود: در این راستا با توافقی که با آقای شهردار صورت گرفت، مقرر گردید کار ساخت و احداث این واحدهای مسکونی در اختیار شرکت خانه سازی آذربایجان باشد که از این طریق مسکن ارزان قیمتی در اختیار کارگران قرار گیرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به افزایش قیمت مسکن و توان پایین کارگران برای خرید آن اعلام کرد: مسکن مقوله بزرگی است که تبدیل به کالای لوکس شده  و کارگران توان دسترسی به آن را ندارند.

او اضافه کرد: بر همین اساس می خواهیم از توان دولت، شهرداری، اتحادیه اسکان  و خود کارگران  استفاده کنیم تا کارگران نیز صاحب مسکن شوند.

صادقزاده با اشاره به بحث اختصاص سهمیه‌ای برای کارگران شهرداری تبریز در طرق اقدام ملی مسکن، اظهار کرد: با تأکید شهردار تبریز مقرر شد سهمیه ای نزدیک به ۵۰۰ واحد برای کارگران شهرداری، در بخش های تنظیف، فضای سبز و خدماتی در مناطق و سازمان‌ها، بر اساس قوانین موجودی که برای مسکن اقدام ملی تعریف شده است، اختصاص یابد.

او تصریح کرد: قطعه زمینی را در شهر جدید سهند دریافت کرده و در حال آماده‌سازی برای ساخت مسکن برای کارگران و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستیم  که امیدواریم با کمک و مساعدت شهرداری قدم های خوبی در این زمینه برداریم.

رئیس فراکسیون کارگری شورا با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌ شده در تفاهم‌نامه برای احداث مسکن کارگری عنوان کرد: موضوعی که در پیش نویس قرارداد و تفاهم نامه وجود دارد، تخریب و گودبرداری تا اتمام عملیات، اجرای گودبرداری، فونداسیون، سفت کاری، نازک کاری  و تأسیسات برق و مکانیک است که مطابق زمانبندی موجود و پیش بینی ما در فاز سوم شهر سهند این قطعات در یک پیلوت و چهار طبقه احداث می‌شوند.

او اضافه کرد: اخیرا نیز اتوبان تبریز-سهند، راه دسترسی به شهر جدید سهند را آسان کرده است و مردم نیز مشتاق به سکونت درآن شهر هستند که قیمت زمین  وساخت و ساز در آنجا ارزان است.

صادقزاده از تلاش برای احداث واحدهای مسکونی با کیفیت نیز خبر داده و گفت: سعی داریم این واحدهای مسکونی با کیفیت عالی و مطلوب و در کمترین زمان ممکن احداث و در اختیار کارگران عزیز قرار بگیرد.

او ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری تبریزدر شهرک شهید صیاد شیرازی خاطرنشان کرد: این شهرک منطقه بزرگی است که ۳۴۷ هکتار زمین آن تحویل تعاونی های مسکن ناجا، بهداشت و درمان، کارگران صنوف و ماشین سازی شده است است و برخی از قطعات آن نیز دست مردم عادی است.

او افزود: طرح آماده‌سازی قطعات این شهرک نیز تمام شده و قرار است که از پتانسیل‌های موجود این شهرک جهت ساخت مسکن حاشیه نشینی و اقشار آسیب پذیر نیز استفاده شود و از طرفی رشد و توسعه این شهرک نیز تسریع یابد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر، تأکید کرد: ما از فعالیت‌هایی که برای آسایش و رفاه جمعی از شهروندان در شهرک صیاد شیرازی صورت گرفته است، تقدیر و تشکر می کنیم و امیدواریم که این شهرک نیز در نوع خود و با توجه به فعالیت هایی که در آن صورت می گیرد، پیشرفت کرده و شهروندان عزیز با آسایش بیشتر در آن زندگی کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 6 =