چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
کد خبر70089

شهردار تبریز در دیدار مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های مسکن کارگران ایران خواستار شد:
اختصاص سهمیه ۵۰۰ واحدی اقدام ملی مسکن برای کارگران شهرداری تبریز

شهردار

شهردار تبریز گفت: از ۱۰ هزار واحد مسکن ملی ۱۵۰۰ واحد به آذربایجان شرقی اختصاص یافته و با توجه به خدمات وسیع شهرداری تبریز در حوزه بازآفرینی شهری و مقابله با حاشیه‌نشینی، درخواست داریم حداقل یک‌سوم سهم استان به کارگران شهرداری تبریز اختصاص داده شود.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در دیدار مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی‌های مسکن کارگران ایران (اسکان) اظهار داشت: شهرداری تبریز در  بحت کارگری و تأمین مسکن آنها پیشرو بوده به طوریکه طرح «کلید به کلید» را در بافت حاشیه‌نشین شهر که بخش اعظم آن را قشر کارگر تشکیل می‌دهد، آغاز کرده است.

او افزود: شهرداری در این موضوع دنبال سود نبوده و درصدد تأمین مسکن قشر کارگر هستیم که با پیاده‌سازی این مدل، الگویی برای دیگر شهرهای کشور می‌شویم.  

شهردار تبریز، با اشاره به اعلام رضایت مقام معظم رهبری از احداث ۱۷۰ واحد مسکونی در بافت حاشیه‌نشین شهر اعلام کرد: در دوره پنجم شورا نیز شهرداری تبریز با تصویب شورای شهر احداث تقریبا ۳هزار واحد مسکونی را دستور کار دارد که دو مجتمع ۲۴۰ و ۶۰۰ واحدی، در دست اجرا بوده و عملیات اجرایی ۲هزار واحد مسکونی دیگر نیز تا پایان سال آغاز می شود.

شهردار تبریز با اشاره به ارائه پروانه ساخت رایگان برای نیمی از شهروندان تبریزی نیز گفت: شهرداری تبریز وظیفه‌ای در حوزه مسکن ندارد، ولی ورود کرده و حداکثر تلاش خود را برای ارائه خدمات رایگان انجام می‌دهد که در همین راستا تقریبا برای نصف شهر تبریز که در بافت حاشیه، فرسوده و یا کم‌برخوردار شهر هستند، پروانه ساخت رایگان صادر می شود.

او با اشاره به کاهش سهم دولتی تبریز از بودجه ملی اذعان داشت: در گزارش‌هایی که به مرکز اعلام می شود، باید چهره واقعی تبریز  از نظر میزان برخورداری نشان داده شود تا اعتبارات دولتی براساس واقعیت موجود تخصیص داده شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 1 =