پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
کد خبر68582

در جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه طرح شد؛
تاکید بر حفظ جنبه تاریخی و فرهنگی «پارک باغشمال»

جلسه بررسی کاربری‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پارک در حال احداث باغشمال

آخرین وضعیت احداث پارک تاریخی و فرهنگی باغشمال و اقدامات صورت گرفته دراین خصوص طی برگزار و مقرر شد پس از تأیید میراث فرهنگی استان این پارک تحت عنوان «پارک تاریخی و فرهنگی باغشمال» نامگذاری شود.

به گزارش شهریار، شهردار تبریز صبح امروز در جلسه بررسی آخرین وضعیت احداث پارک باغشمال به ارائه گزارشی از پروسه مطالعات و اقدامات عمرانی صورت گرفته در این پارک پرداخت.

 ایرج شهین‌باهر با اشاره به پیشینه تاریخی این پاک به عنوان یکی بزرگترین باغ‌های اصلی تبریز در دوران آق قویونلوها گفت: پروسه ای طولانی برای تملک این پارک طی شده است و طی ۶۰ الی ۷۰ جلسه‌  با ارتش موفق به تملک این پارک شدیم.

او افزود: حفظ آسایشگاه‌های سربازان به عنوان ابنیه تاریخی و مکانی خاطره‌انگیز برای بزرگسالان را در دستور کار قرار دادیم که کاربری‌های مختلفی چون کارخانه نوآوری، تماشاخانه، نگارخانه، موزه صدا و موسیقی، آمفی‌تئاتر، باغ کتاب کودک، نوجوان و بزرگسالان را با نظر بهره‌برداران این حوزه خواهند داشت.

شهردار تبریز تأکید کرد: در کنار این موارد، کار مطالعه بازسازی و احیای عمارت کلاه‌فرهنگی باغشمال نیز به اتمام رسیده است که به زودی وارد فاز اجرایی می شود.

او اضافه کرد:پیش‌بینی ما این است که تا خرداد سال آینده این پارک مورد بهره‌برداری قرار گرفته و در اختیار شهروندان و هنرمندان شهر قرار گیرد.

در ادامه جلسه، رسول قربانی، استاد دانشگاه تبریز نیز احیای پارک باغشمال را یکی از مهمترین اقدامات دوره پنجم شورای شهر تبریز معرفی کرده و افزود: تلاش شورای شهر و شهردار در خصوص احیای یکی از ارکان هویتی  و تاریخی شهر تبریز قابل قدردانی بوده و در حقیقت بخشی از هویت تاریخی شهر را احیا می کند.

او افزود: نباید در این پارک صرفا به دنیال ایجاد فضای سبز باشیم، بلکه بر روی احیای هویت تاریخی این پارک تمرکز کنیم.

 داود طالب‌نژاد، شهردار منطقه ۳ نیز در ادامه این جلسه به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این پارک پرداخت. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 4 =