پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
کد خبر67556

کاشت بالغ بر ۲۴ هزار اصله نهال توسط شهرداری منطقه ۹ تبریز

کاشت بالغ بر 24 هزار اصله نهال توسط شهرداری منطقه 9 تبریز

از ابتدای سال ۹۹ تا کنون بیش از ۲۴ هزار اصله درخت و درختچه در حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۹ تبریز کاشت شده است.

به گزارش شهریار، بهرام نسیانی شهردار منطقه ۹ تبریز با اعلام این خبر گفت: سیاست شهرداری منطقه ۹ در حوزه فضای سبز، نگاه توسعه ای است و به همین جهت تلاش دارد با بهره گیری از پتانسیل های موجود در سطح منطقه نسبت به این مهم اقدام نماید.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون ۲۴ هزار اصله درخت و درختچه در حوزه استحفاظی این منطقه کاشت شده که با نظارت واحد فضای سبز منطقه نسبت به نگهداری اصولی آنها اقدام می شود.

 نسیانی افزود: عملیات نهال کاری پاییزه در سطح معابر و بوستان های این شهرداری توسط تلاشگران سیما منظر و فضای سبز منطقه آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

شهردار منطقه با اشاره به گل کاری های پاییزی در سطح منطقه اظهار داشت: کاشت گل‌های فصلی متناسب با شرایط آب و هوایی در سطح بوستان‌ها، میادین و بلوارهای اصلی منطقه نیز، به نوبه خود توانسته زیبایی و طراوت خاصی به سیمای منطقه ببخشد.

وی خاطر نشان ساخت: رنگ آمیزی و  بازسازی مبلمان شهری شامل نیمکت‌ها، مخازن زباله، آلاچیق، آبخوری‌ها و...، بررسی سرویس‌های بهداشتی، استانداردسازی و بررسی آبنمای بوستان‌ها از نظر سیستم برق و ...، تأمین روشنایی و رفع تمامی نقاط تاریک، بازسازی کف‌پوش مسیر پیاده روی و بررسی تجهیزات ورزشی و زمین‌های بازی کودکان و... ازجمله اقداماتی است که به صورت  دوره ای و منظم در سطح این منطقه عملیاتی می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 7 =