چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
کد خبر67525

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز:
منظومه حیدربابایه سلام استاد شهریار به تصویر کشیده می‌شود

استاد شهریار

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز خبرداد: جشنواره و مسابقه نقاشی کودکان و نوجوانان با الهام از منظومه حیدربابایه سلام استاد شهریار برگزار می شود.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با اعلام این خبر گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز جشنواره و مسابقه نقاشی کودکان و نوجوانان با موضوع منظومه درخشان حیدربابایه سلام استاد شهریار  را به عنوان یکی از  برنامه های جنبی  کنگره ملی  بزرگداشت ادبی استاد شهریاربرگزار می کند.

وی، آشنائی کودکان و نوجوانان با آثار شاخص فرهنگی و فرهنگ غنی بومی و  معرفی و بسط فرهنگ فولکلور آذربایجان را  از مهمترین اهداف طرح برگزاری جشنواره و مسابقه نقاشی کودکان و نوجوانان با الهام از منظومه حیدربابایه سلام استاد شهریار عنوان کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: صیانت ‌از فرهنگ بومی در مقابله با تهاجم فرهنگی، االگوسازی ارزشمند به ویژه برای جوانان علاقمند ومستعد و حفاظت از میراث و فرهنگ های بومی  را از دیگر اهداف  برگزاری این مسابقه عنوان کرد.

معاون فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز از  تولید فایل صوتی منظومه حیدر بابایا سلام به همین منظور جهت به کار گیری منظومه حیدربابایه سلام در تولید آثار هنری توسط کودکان و نوجوانان  خبر داد.

معاون فرهنگی واجتماعی شهر دار تبریز  با دعوت از همه علاقمندان استاد شهریار و فرهنگ فولکلور آذربایجان جهت  انتقال مفاهیم و مضامین و تصویرهای ناب این منظومه سترگ ادبی به کودکان و نوجوانان اظهار امیدواری کرد: این جشنواره مورد استقبال خانواده ها و کودکان و نوجوانان قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی ی با اشازه به اینکه  این مسابقه در ۳ رده سنی رده سنی ۵ تا ۷ سال، ۸ تا ۱۰ سال و ۱۱ تا ۱۴ سال برگزار خواهد شدافزود به نفرات اول تا سوم هر گروه سنی جوایز ارزنده ای اهدا و به نفرات چهارم تا دهم هدایایی از سوی دبیرخانه جنشواره تقدیم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه  مهلت ارسال آثار تا ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹ می باشد هر شرکت کننده فقط یک اثر می تواند به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید. افزود:  آثار  باید به صورت ایمن از طریق پست به آدرس شهرک باغمیشه کوی فرشته جنوبی، فرهنگسرای فرشته – دبیرخانه جشنواره نقاشی ارسال گردیده و یا در وقت اداری با دریافت رسید به همان آدرس تحویل گردد.

لازم به ذکر است، فایل صوتی آماده شده منظومه حیدربابایا سلام وفراخوان و پوستر این جشنواره در روزهای  آتی در سایت شهریار نیوز و وبسایت های معاونت فرهنگی وکنگره ملی شهریار  منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 0 =