پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳
کد خبر66853

سال‌های پس از دفاع مقدس در قاب تصویر

سال‌های پس از دفاع مقدس در قاب تصویر

نمایشگاه عکسی با موضوع جلوه‌های مختلف و معنوی سفر راهیان نور هم‌زمان با هفته دفاع مقدس در محل خانه هنرمندان سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز افتتاح شد.

به گزارش شهریار، نمایشگاه آثار عکس "صابر قاضی"، عکاس جوان تبریزی به مناسبت هفته دفاع مقدس در محل خانه هنرمندان تبریز افتتاح شد.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز در آیین افتتاح این نمایشگاه با اشاره به رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، صداقت، فداکاری و از خودگذشتگی در راه دین و وطن را سرلوحه عمل شهدا و جانبازان جنگ تحمیلی عنوان کرد و گفت: جنگ هشت‌ساله باور آبادانی کشور بر اساس توان داخلی را در افکار ایرانیان نهادینه کرد و هدایت‌های امام راحل (ره) نشان داد که رهبری حکیمانه‌تنها با اتکا بر قدرت داخلی توانایی عبور از همه مشکلات را داراست.

سعید نیکوخصلت ایمان قلبی و مقاومت حق‌طلبانه را در هر امری راهگشا خواند و اظهار داشت: نه‌تنها در دوران دفاع مقدس بلکه در مقطع کنونی نیز دشمنی جبهه معاندان انقلاب ادامه دارد و اتفاقاً اشکال پیچیده‌تری به خود گرفته که نمونه آن را در به شهادت رساندن ناجوانمردانه سردار سپاه اسلام شهید سرلشکر "حاج قاسم سلیمانی" شاهد بودیم.

وی از شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان نمونه امتداد خط جهاد و شهادت در راه خدا و میهن یاد کرد و ادامه داد: توسعه فرهنگی باید مبنای فکری داشته باشد و هم اکنون بهترین فرصت برای نهادهای فرهنگی است تا با اتکا بر سلوک زندگی ایشان، آن را به عنوان نمونه فرهنگ متعالی در راه پیشرفت کشور معرفی و نسل جوان کشور را با این منش الهی آشنا کنند.

عکس‌های این نمایشگاه در طی سفرهای این عکاس جوان به مناطق جنگی جنوب کشور، تهیه شده و در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
هرساله جمعیت زیادی از جوانان کشور در قالب کاروان راهیان نور به دیدار مناطق جنگی جنوب کشور رفته و از یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس دیدار به عمل می‌آورند.


 


 


 


​​​​​
 


  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 2 =