پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۵
کد خبر66841

دفاع مقدس، فراخوان جانفشانی برای وطن

دفاع مقدس، فراخوان جانفشانی برای وطن

پیشکسوت هنرهای تجسمی و تصویری تبریز، دفاع مقدس را فرصتی بی‌نظیر برای احیای معنوی ارزش‌های به وجود آمده در انقلاب دانست.

به گزارش شهریار،مجید دلدوزی فعال و مدرس پیشکسوت هنرهای تجسمی و تصویری گفت: جنگ تحمیلی بلافاصله بعد از انقلاب و در شرایطی که کشور مشغول تحولات عظیم زیرساختی بود روی داد. شرایط به گونه ای بود که تنها حضور همه جانبه و ایمانی مردم می توانست نجات‌بخش کشور باشد که با عنایات الهی این حضور بی‌نظیر و با اخلاص به رهبری حضرت امام (ره) حادث شد و انقلاب را از نیرنگ خناسان و خصم دشمنان نجات داد.

وی در گفتگویی صمیمی در مورد ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس، ادامه داد: بنده در سال ۶۳ علی‌رغم اینکه کارمند رسمی وزارت آموزش و پرورش بودم به عضویت سپاه در آمدم و در حوزه تخصصی خود یعنی طراحی گرافیک و صفحه آگاهی مشغول شده و بخشی از مدیریت مجلات انقلابی همچون امید انقلاب در تهران را به عهده گرفتم.  

مجید دلدوزی که سابقه دستگیری و زندانی شدن در رژیم پهلوی به دلیل فعالیت‌های انقلابی را در کارنامه خود دارد افزود: عشق رزمندگی در آن دوران ما را به جبهه ها کشاند اما به صلاحدید فرماندهان در حوزه تخصصی خود برای ایجاد انگیزش و منعکس کردن زحمات مجاهدان سپاه اسلام مشغول شدیم.

این استاد پیشکسوت فعالیت جهادی را از دیگر سوابق خود در سال های پیشین شمرده و اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک حرکت کاملا مردمی و مبتنی بر اراده ایمانی بود که از اول تا آخر با رهبری امام پیش رفته و در جنگ نیز به دلیل آگاهی پیشینی  مردم صحنه جهاد ترک نشد. در حقیقت دفاع مقدس فراخوانی برای جانفشانی مردم برای انقلاب خودشان بود که با یک لبیک همه مردم ایران روبرو گشت.

مجید دلدوزی با بیان اینکه زبان هنر رساترین ابزار انتقال ارزشهای متعالی است، نهادهای مرتبط با فرهنگ عمومی را مسئول زنده نگه داشتن ارزشهای دفاع مقدس دانست و افزود: همچنانکه ما در دوران جنگ با زبان هنر بدنبال ترویج فرهنگ اسلامی و ایرانی در جهت دفاع از وطن بودیم اینک نیز میدان برای نهادهای فرهنگی برای پاسداشت دستاوردهای دفاع مقدس و اشاعه فرهنگ جهاد و شهادت باز و فضای عمل وسیع است لیکن تعریف ماموریتهای جدید فرهنگی با ایده های نو و مبتنی بر فناوری روز لازم و ضروری است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 9 =