شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۶
کد خبر65831

هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تبریز مشخص شد

کمیسیون فرهنگی

با تعیین هیات رییسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز، شکور اکبرنژاد رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز شد.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر تبریز، در این انتخابات، سعید نیکوخصلت نایب رییس و فرج محمد قلیزاده به عنوان دبیر این کمیسیون انتخاب شدند.

محمدباقر بهشتی و غلامحسین مسعودی ریحان نیز عضو این کمیسیون هستند.

در ادامه محمدباقر بهشتی با اشاره به اهداف برنامه پنج ساله شهرداری تبریز گفت: یکی از بارزترین قسمت‌های اهداف برنامه پنج ساله بخش فرهنگی این برنامه بود که می‌توان به عنوان سخت‌ترین بخش آن را معرفی کرد.

وی اضافه کرد: طی یک ماه آینده این برنامه باید بررسی شود.

بهشتی تصریح کرد: کمیته‌ای برای بررسی برنامه‌ها در نظر گرفته شود تا ماحصل این بررسی در کمیسیون تصویب شود.

سعید نیکوخصلت اظهار داشت: برای بررسی دقیق بخش فرهنگی برنامه پنجم توسعه نیازمند تخصیص زمان در کمیسیون هستیم و به پیشنهاد من در آغاز هر جلسه از کمیسیون در هر هفته زمانی را برای بررسی این برنامه اختصاص بدهیم.

فرج محمد قلیزاده نیز ضمن تاکید بر بررسی اصولی این برنامه گفت: بررسی این برنامه توسط تیم کارشناسی متخصص باید صورت گیرد.

وی افزود: برگزاری یک جلسه در منطقه هشت شهرداری تبریز با محوریت موضوع اولویت به آثار ارزشمند تاریخی به منظور بررسی آخرین وضعیت خانه های تاریخی تبریز را پیشنهاد می کنم.

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: وضعیت برخی از خانه های تاریخی تبریز مناسب نیست و نیاز به مرمت و رسیدگی دارد.

قلیزاده اظهار داشت: موضوع دیگری که مورد توجه است عدم برگزاری جلسات تخصصی در خصوص کتاب است. کتاب متاسفانه مغفول واقع شده و کار اجرایی در این خصوص صورت نگرفته است.

غلامحسین مسعودی ریحان نیز گفت: باتوجه به ترکیب این کمیسیون انتظارها در خصوص این کمیسیون بالا است و اقدامات این کمیسیون باید در حد انتظار شهروندان باشد.

وی با اشاره به عدم آموزش شهروندان در خصوص تاریخ و فرهنگ کشور و شهرمان گفت: عدم شناخت از تاریخ شهرمان باعث شده تا بسیاری از افتخارات و اتفاقات شهرمان مغفول باقی بماند.

در این جلسه،  لایحه شهرداری تبریز در خصوص بنیاد خیریه عربشاهی بررسی شده و تصمیم های مورد نیاز در این خصوص اتخاذ شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 12 =