جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
کد خبر65600

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز؛
مرکز کنترل و فرمان، قلب تپنده مترو تبریز

قلب تپنده مترو

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز، مرکز کنترل و فرمان را قلب تپنده مترو برشمرد.

به گزارش شهریار، بهرام فرهخت، مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری تبریز و حومه در خصوص اهم فعالیت های مرکز کنترل و فرمان اظهار کرد: سیستم های حمل و نقل ترافیکی به کمک نرم افزارهای کنترلی و نظارتی در هرلحظه کنترل و نظارت کامل بر تمامی قسمت های اصلی سیستم حمل ونقل ریلی را برعهده داشته و به صورت ۲۴ ساعته در راس سایرواحدهای فنی و پیمانکاران اجرایی مسیر سلامت و سریع پیشبرد اهداف مترو را دنبال می کند.
وی افزود: وظایف مرکز کنترل و فرمان در زمان بهره برداری کنترل و مدیریت زمان حرکت قطارها و ممانعت از بروز حوادث ریلی و کنترل و هدایت تردد مسافرین در ایستگاه ها طبق توقف قطارها درسکو است.
وی خاطرنشان کرد: درحال حاضر مرکز فرمان در دو شیفت صبح و بعدازظهر از ساعت ۰۵:۴۵ صبح تا ۲۲:۰۰ شب مشغول به کار می باشند و افراد شاغل دراین مرکز نیز ویژگی هایی همچون سطح هوشیاری بالا و قدرت تصمیم گیری در مواقع بحرانی و آشنایی کامل با مفاهیم شبکه را دارند.
فرهخت در پایان افزود: هدف نهایی و اصیل سیستم های حمل ونقل ترافیک شهری، انتقال ایمن ، سریع و راحت مسافرین به نقاط مختلف شهر است که بدون یک مرکز کنترل و فرمان و هماهنگ کننده منظم ، هوشیار و قدرتمند امکان پذیرنخواهد بود که متروی تبریز از این قابلیت برخوردار است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 14 =