جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
کد خبر65392

توسعه فرهنگ کتاب خوانی با "پاتوق دوست خوب" در فرهنگسراهای جنوب غرب تبریز

کتاب و کتابخوانی

مدیر امور فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه هفت تبریز از اجرای طرح پاتوق دوست خوب در فرهنگسراهای جنوب غرب با هدف توسعه فرهنگ کتابخوانی خبر داد.

 به گزارش شهریار، رحیم برهان در تشریح فعالیت های صورت گرفته در زمینه توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: امور فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه در راستای فرهنگسازی و ترغیب کتابخوانی برای گروه های سنی مختلف، اقدام به اجرای طرح پاتوق دوست خوب کرده و در این راستا به صورت گروهی کتاب ها خوانده شده و مورد نقد و بررسی قرار می گیرند.

وی مضامین کتاب های خوانده شده در این طرح را در زمینه های مختلف عنوان کرد و افزود: تا کنون کتاب های سو و شون اثر سیمین دانشور، بیژن و منیژه مجید سیف،   درخت زیبای من اثر مارودو واسکونسلس، تهاجم فرهنگی شهید آوینی، حجاب اثر آیت الله مطهری، چشم هایش بزرگ علوی و کلیله و دمنه در کلاس های مجازی و حضوری به صورت گروهی خوانده شده است.

برهان در ادامه اظهار داشت: طرح کتاب خوانی در قالب پاتوق دوست خوب برای تمامی کلاس ها و برای تمامی گروه های سنی برگزار می شود و بزرگسالان در طرح خوانش و نقدر و بررسی کتاب مشارکت کرده و گروه کودک و نوجوان نیز با نقاشی از مفاهیم و نوشتن یادداشت در خصوص مضمون کتاب تلاش می شود که دیگر توانمندی ها و ابعاد ذهنی و فکری کوچک شهروندان فرهنگسراها نیز به کار گرفته شده و تقویت شود.

مدیر امور فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه یادآور شد: در ایام مناسبتی سعی می شود تا موضوع کتاب ها همراستا با آن ایام باشد تا گامی موثر در تحکیم اعتقادات و افکار عموم برداشته شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 0 =