جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
کد خبر65130

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز مطرح کرد؛
شیوه نامه حمایت از هنرمندان، اسلوب مناسبی برای حمایت از آنان را دنبال خواهد کرد

شیوه نامه حمایت از هنرمندان، اسلوب مناسبی برای حمایت از آنان را دنبال خواهد کرد

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تبریز گفت: شیوه نامه حمایت از هنرمندان، اسلوب مناسبی برای حمایت از آنان را دنبال خواهد کرد.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی در نشست هم اندیشی تدوین دستورالعمل حمایت از گروه های هنری با بیان اینکه معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز در همراهی با کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز و هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر در حال تدوین آئین نامه ای منسجم برای نحوه حمایت از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر است، افزود: در این طرح خواهیم کوشید زمینه های حمایت از هنرمندان را به صورتی قانونی و شفاف لحاظ کنیم تا زمینه بهره گیری همه بزرگان این عرصه از جنبه های این حمایت فراهم شود.

وی ادامه داد: تلاش ما در این حوزه بر این پایه است که از عموم افرادی که در عرصه های هنری برای شهر تبریز افتار آفرینی کرده اند، به قدر توان و ظرفیت موجود و براساس نظام نامه ای که در تلاش برای بررسی ابعاد آن هستیم، حمایت کند.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی ادامه داد: این شیوه، ضمن شناسایی افتخارآفرینان عرصه های فرهنگی و هنری،  به پاسداشت تلاش های تخصصی برگزیدگان در زمینه های هنر و نیز ترغیب نسل آتی برای غنا بخشی به این فضا کمک خواهد کرد.

وی افزود: پیشنهاد ما در این آئین نامه، تقسیم بندی شاخه های هنری، به هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، موسیقی، سینما، صنایع دستی، معماری و هنرهای چند رسانه ای است که همه آنها در کمیته هایی، ارزیابی و نحوه حمایت از آنها تبیین می شود.

وی با بیان اینکه در این مسیر از نظر انجمن های تخصصی هنری نیز بهره خواهیم برد، افزود: تلاش ما این است که نظر همه فعالان این حوزه جلب شود و در عین حال شرایطی وضع شود که بتواند توزیع عادلانه امکانات را دنبال کند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز تاکید کرد: البته در این آئین نامه، هدف ما صرفا حمایت نقدی نیست، بلکه زمینه سازی برای کار حرفه ای و فراهم ساختن بستری مناسب برای کار ماندگار هنری است که بتواند به هویت و صبغه تبریز اعتبار ببخشد.

وی افزود: تلاش خواهد شد که در این آئین نامه، نظرات پیشکسوتان و اساتید در حوزه های مختلف، شناسایی شده تا نحوه حمایت از آنها، منجر به رشد این استعدادها شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردارتبریز، همچنین از طرح و بررسی نظرات در موضوع توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و چگونگی حمایت عادلانه، منطقی و موثر شهرداری تبریز نیز به عنوان دیگر اهداف موضوعی این سلسله نشست ها یاد کرد و ابراز امیدواری کرد که این آئین نامه با موفقیت مسیر خود را طی کند.

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 5 =