جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
کد خبر64284

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری شهرداری تبریز خبر داد:
طرح گازسوز کردن خودروهای باری عمومی اجرا می شود

طرح گازسوز کردن خودروهای باری

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری شهرداری تبریز از ثبت‌نام تبدیل رایگان وانت بارها به دوگانه سوز خبر داد و افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت jcr.niopdc.ir نسبت به تبدیل رایگان خودروی خود اقدام کنند.

به گزارش شهریار، فاضل نادری مدیر عامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درونشهری و حومه شهرداری کلانشهر تبریز در  مصاحبه با برنامه رادیویی سحرلر  تبریز  از  ثبت‌نام تبدیل رایگان وانت بارها به دوگانه سوز خبر داد و افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت  jcr.niopdc.ir  نسبت به تبدیل رایگان خودروی خود اقدام کنند.

نادری افزود: مالکین متقاضی جهت استفاده از طرح مذکور می توانند با اخذ پروانه(فعالیت و اشغال) از سازمان مدیریت حمل و نقل بار درونشهری و حومه شهرداری تبریز و ثبت مشخصات در سامانه www.utcms.ir اقدام نمایند. و سپس با مراجعه به سایت jcr.niopdc.irنسبت به ثبت نام اقدام نمایند. و از مزایایی رایگان طرح دوگانه سوز کردن وانت بارها استفاده نمایند.

وی  گفت: تبدیل رایگان خودروهای عمومی دوگانه سوز می‌تواند تاثیر مثبتی در سبد اقتصادی خانوار داشته باشد و از سوی دیگر با استفاده از سوخت پاک میزان ورود آلاینده‌های ناشی از سوخت بنزین و گازوئیل به محیط زیست را کاهش داد.

نادری اهداف دوگانه سوز کردن ناوگان حمل و نقل عمومی بار به موارد ذیل اشاره نمود: از جمله  به  کاهش مصرف بنزین، افزایش توان صادراتی ایران، ارزآوری برای کشور، کاهش آلاینده‌های هوای کلانشهرها و شهرها، کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل عمومی، رونق کارخانه‌های تبدیل، توسعه‌ خدمات و صنایع وابسته به صنعت سی‌ان‌جی از جمله استارت‌آپ‌ها و اشتغال‌زایی از مهم‌ترین اهداف طرح توسعه صنعت سی‌ان‌جی در کشور به شمار می‌رود و اقدام‌های توسعه‌ای نظیر به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته‌تر از سوی خودروسازان برای کاهش مصرف سوخت، همکاری با بخش‌های پژوهشی، لزوم فرهنگ‌سازی در زمینه تبدیل و سوخت‌گیری و توجه به الزام‌های استانداردسازی از مهم‌ترین نیازمندی‌های این صنعت در کشور است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 16 =