دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
کد خبر64168

تعارفی در تامین امنیت غذایی سالم برای شهروندان نداریم

کشتارگاه تبریز

طی جلسه ای که با حضور مدیرکل و معاونین دامپزشکی استان و مدیرعامل کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز در محل کشتارگاه برگزار شد طرفین بر تداوم بازرسی های مشترک از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و ادامه همکاری در این زمینه به تفاهم رسیدند.

در این جلسه مدیرکل دامپزشکی استان ضمن تقدیر از عملکردکشتارگاه شهرداری تبریز در راستای تامین گوشت دام اظهار کرد: خوشبختانه تعامل سازنده کشتارگاه تبریز با اداره کل دامپزشکی موجب اتفاقات مبارکی در تامین گوشت مصرفی سالم و شناسنامه دار  شهروندان شده است.

دکتر بهداد افزود: در این وضعیت کرونا  کشتارگاه تبریز توانسته است به خوبی از عهده مشکلات پیش رو برآید و من به نوبه خود از همکاری شایسته این سازمان در جهت بازرسی و کشف و ضبط فرآورده های دامی غیر بهداشتی تقدیر و تشکر می نمایم.

مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز نیز تعامل سازده را کلید موفقیت در عرضه گوشت سالم به شهروندان دانست و گفت: با توجه به حساسیت موضوع و ارتباط مستقیم سلامت مردم با سلامت گوشت مصرفی و همچنین اراده راسخ اداره کل دامپزشکی در جهت جلوگیری از تولید و عرضه گوشت غیر استاندارد و ناسلام به مصرف کنندگان، شهرداری تبریز نیز دوشا دوش دستگاههای ذیربط تمامی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خود را برای تامین امنیت غذایی شهروندان  بکار خواهد بست.

دکتر کریم قدرتی افزود: فقط در بازرسی های مشترک  یک ماهه اخیر ۱۱۶ مورد بازدید از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی انجام گردیده و مقدار قابل توجهی گوشت گرم و آلایش های دامی ضبط شده است که بعضا با اخذ تعهد و اخطار کتبی یا محضری همراه بوده و در چهار مورد با اخذ حکم غذایی مرکز عرضه گوشت پلمپ گردیده و در دو مورد برای پیگیری به دادگاه نیز معرفی شده اند.

وی تاکید کرد: در تامین امنیت غذایی مردم تعارف نداریم و با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد که صد البته نقش اداره کل دامپزشکی در این خصوص بسیار پر رنگ و تعیین کننده است.

در پایان مدیرکل دامپزشکی استان و هیئت همراه از فروشگاه مرکزی عرضه گوشت کشتارگاه شهرداری تبریز و نقاط مختلف سازمان بازدید کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =