دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
کد خبر63977

شهردار منطقه ۲ تبریز خبر داد:
جداره‌سازی معابر شهری برای اولین بار در مسیرگشایی عطار نیشابوری صورت می‌گیرد

مراسم افتتاح و بهره برداری از 7 پروژه عمرانی شهرداری منطقه 2 تبریز

شهردار منطقه ۲ تبریز گفت: در مسیرگشایی‌های جدید، شهرداری از طریق ارائه دسترسی و صدور امتیاز ساختمان‌های خدماتی، تجاری و مسکونی نسبت به کسب درآمد اقدام می‌کرد که در مسیرگشایی خیابان عطار نیشابوری ما از این درآمد چشم‌پوشی کردیم.

به گزارش شهریار، باقر خوشنواز پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی شهرداری منطقه ۲ تبریز با اعلام مطلب فوق افزود: کاهش بار ترافیکی از طریق مسیرگشایی‌های جدید و چشم پوشی از درآمد  که در دوره‌های قبل شهرداری از طرق مختلف کسب می‌شد و هزینه‌کرد ۳۱ میلیارد تومان برای خیابان عطار نیشابوری، مهمترین پروژه شهرداری این منطقه است که تلاش کردیم رضایت شهروندان و اصناف محل را نیز کسب کنیم.

او ادامه داد: جداره‌سازی در مسیرگشایی خیابان عطار نیشابوری اتفاق مهمی است که برای اولین بار در جهت کاهش بار ترافیک و تسهیل آن روی داده است و علاوه بر آن از نظر زیباسازی شهری نیز اقدام مهمی است.

شهردار منطقه ۲ تبریز با اشاره به مشکلات پیش‌روی شهرداران مناطق در اجرای پروژه‌های عمرانی خاطرنشان کرد: امروز در برهه‌ای به سر می‌بریم  که قیمت زمین و مصالح ساختمانی به طرز سرسام‌آوری بالا رفته و هزینه‌های انجام پروژه‌های عمرانی که با مشقت فراروان احداث می‌شوند بالا رفته است.

او افزود: در کنار این موارد برآورد قیمت اولیه پروژه‌های عمرانی و عدم تطابق آن با مبلغی که که پیمانکار برنده شده است، مشکلاتی هستند که شهرداران مناطق با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

خوشنواز، با اشاره به جزئیات مسیرگشایی خیابان عطار نیشابوری تأکید کرد: در این مسیر شهرداری منطقه ۲ در حدود چهارده الی شانزده  متر از املاک واقع شده در منطقه را با پرداخت ۳۱۰ میلییارد ریال به صورت نقدی تملک کرد.

او ادامه داد: تسهیل ترافیک موجود از میدان پیشقدم تا مراکز درمانی و اول خیابان گلگشت موجب شد طرحی را به شورای ترافیک استان ارائه کنیم که مورد استقبال آنها نیز قرار گرفت چرا که ترافیک مسیر فوق موجب تعلل آمبولانس‌ها و جان سپردن بیماران گشته بود.

او افزود: رضایت مندی مردم و اصناف محل از احداث این پروژه در فضای مجازی موجب خوشحالی ما است که هم تسهیل  ترافیک صورت گرفته است و از طرفی هم  خط ویژه تاکسی اینجا حاکم شده است.

شهردار منطقه ۲ تبریز با اشاره به  پروژه‌های اساسی دیگر که همزمان با مسیرگشایی خیابان عطار نیشابوری افتتاح شدند، یادآور شد: شش  پروژه اساسی دیگر درحوزه سلامت، بهداشت و بحران شهری نیز داریم ولی بنری برای آنها نزدیم چون زیرزمین هستند.

او خاطرنشان کرد: همواره سیلاب‌های شهری از شادآباد و مارالان و دیگر مناطق به این سمت جاری می شد ولی الان با احداث کانال سنگی و کانال ساری زمی  که چهار متر اختلاف با سطح زمین دارند و ۲ میلیارد تومان اعتبار ساخت هر کدام از آنها است، مشکل آب‌ها سطحی منطقه حل شده است و در کنار آن به‌سازی  کانال سهند در ویلاشهر که متروکه مانده بود، در دستور کار گرفت.

خوشنواز،   احداث کانال‌های هدایت آب‌های سطحی را موجب زیباسازی شهر دانسته و عنوان داشت: احداث این کانال‌ها علاوه بر حل بحث زیرساخت شهری و هدایت آب‌های سطحی، زیباسازی شهر را نیز هدف قرار داده است.

او خاطرنشان کرد: باکس گذاری مهرانه رود در محدوده منطقه چهار  برای هدایت آب‌های سطحی به کانال خلیل آباد،  تأسیسات پارک عباس میرزا و تجهیز سرویس بهداشتی وادی رحمت از جمله دیگر پروژه‌ها هستند که تأسیسات بهداشتی مناسبی نداشتند.

شهردار منطقه ۲ تبریز در پایان  یادآور شد: در آرامستان وادی رحمت ما در کنار مسقف سازی مزار شهدا، دو سرویس بهداشتی با ۲۲ خانه را همزمان با دیگر پروژه‌ها افتتاح می‌کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 7 =