یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷
کد خبر63903

برای جلوگیری از افزایش قیمت گوشت؛
آلایش گوشت قرمز در تبریز قیمت گذاری شد

مراسم رونمایی طرح شناسنامه دار کردن گوشت

مدیرعامل سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز گفت: برای اولین بار در استان قیمت آلایش گوشت گوساله و گوسفند نیز توسط کمیته قیمت گذاری، اعلام شد.

به گزارش شهریار، کریم قدرتی افزود: در جلسه کمیته قیمت گذاری گوشت که با حضور نمایندگان سازمان صنعت معدن تجارت، سازمان جهاد کشاورزی، اتحادیه دامداران استان و همچنین اتحادیه قصابان در محل سازمان کشتارگاه برگزار شد قیمت گوشت گوساله و گوسفند و همچنین آلایش گوشت گوساله و گوسفندی مشخص شد.

وی تصریح کرد: برای مدیریت قیمت گوشت و جلوگیری از افزایش آن می بایست با هماهنگی ارگانهای ذیربط نسبت به قیمت گذاری آلایش گوشت گوساله و گوسفند اقدام می شد که خوشبختانه با موافقت تمامی اعضا این موضوع محقق گردید.

قدرتی اظهارکرد: عدم قیمت گذاری به آلایش گوشت منجر به هرج و مرج در بازار شده بود که این آشفتگی بر قیمت گوشت نیز تاثیرگذار بود.

مدیرعامل کشتارگاه تبریز با تمجید از همکاری تمامی ارگانهای ذیربط در کنترل و پایین آوردن قیمت گوشت گفت: با درک وضعیت معیشت قشر آسیب پذیر و مبارزه با تورم های سرسام آور همه دستگاهها دست به دست هم دادند تا گوشت در سال جاری نه تنها افزایش قیمتی نداشته باشد بلکه روز به روز شاهد افول و پایین آمدن قیمت گوشت قرمز در استان باشیم.

گفتنی است در جلسه کمیته قیمت گذاری که در محل سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز برگزار شد قیمت گوساله نرهفتصدو پنجاه هزار ریال( ۷۵ هزار تومان) و قیمت گوسفند نر هشتصدو هشتاد هزار ریال( ۸۸ هزار تومان)مصوب گردید که تمامی قصابی ها و محل های عرضه گوشت ملزم به رعایت آن می باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 17 =