یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
کد خبر62985

موضوع "در خانه بخوانیم" باید به یک الگوی فرهنگی تبدیل شود

موضوع "در خانه بخوانیم" باید به یک الگوی فرهنگی تبدیل شود

نائب رئیس شورای شهر تبریز گفت: تبدیل تهدید روزهای در خانه ماندن به واسطه شیوع کرونا به فرصت در خانه بخوانیم، شایسته تبدیل به الگویی فرهنگی و ماندگار است.

به گزارش شهریار، سونیا اندیش نائب رئیس شورای اسلامی گفت: شیوع بیماری کرونا در سطح جهانی، تهدیدی برای جان انسانها بود که با تدبیر شعار "در خانه بمانیم" راهی برای شکستن زنجیره انتقال این بیماری شکل گرفت. اما نکته اساسی در این موضوع تبدیل این تهدید به فرصتی برای رشد علمی جامعه بود که بخش مهمی از آن به همت شهرداری محقق گشت.
وی که به عنوان میهمان ویژه در مراسم قرعه کشی برندگان بخش رمضان و نوجوان پویش کتابخوانی #در_خانه_کتاب_بخوانیم شرکت کرده بود، ضمن تبریک عید سعید فطر و تقدیر از زحمت‌کشان عرصه بهداشت و درمان و کمک به نیازمندان اظهار داشت: شوک کرونا، جهان را در حیرت فرو برد و برای نیز تلنگری بود تا از امکانات تکنولوژیک مانند فضای مجازی به شکل صحیح و کاربردی بهره مند گردیم. 
اندیش افزود: خوشبختانه شهرداری تبریز با ورود به موقع به این قضیه، موضوع در خانه بمانیم و در خانه بخوانیم را تبدیل به شعاری فرهنگی و مسابقه ای جذاب نمود تا تهدید کرونا تبدیل به فرصتی فرهنگی شود.
مهندس اندیش با تاکید بر دغدغه شورا بر اصل رشد فرهنگی جامعه اظهار داشت: در دوره اخیر تمرکز شورای اسلامی بر موضوعاتی چون توسعه آموزشی، حفاظت از شرایط زیستی شهر، ارتقای سرانه مطالعه، چاپ کتب آموزشهای حقوق شهروندی که برای اولین بار در شهر اولین ها صورت گرفت بوده، نشان از اهمیت موضوع فرهنگ در بین اعضای شورای شهر دارد.
وی با اشاره به استقبال گسترده از این پویش تصریح کرد: مسابقه کتابخوانی شهرداری تبریز با استقبال بیش از ۲۸۰۰۰ هزار نفر از شهروندان مواجه شده و این امر   جای تقدیر دارد.
وی ادامه داد: مسایل فرهنگی زودبازد نیست ولی در عین‌حال بسیار اساسی و ریشه ای است، اذا کار فرهنگی نیازمند صبر، حوصله و هزینه و مستلزم پیوستگی و توالی است که در این راستا امیدوارم چنین اقدامات مبارکی در شهرداری ادامه داشته باشد.
نائب رئیس شورای شهر در پایان با خاطرنشان ساختن وظیفه فرهنگی شهرداری ها گفت: موضوع در "در خانه بخوانیم" باید به یک الگوی فرهنگی تبدیل شود.
گفتنی است این برنامه، با قرعه کشی در سه مرحله بین ۹۹ نفر از شرکت کنندگان در دو بخش "نوجوان" و " رمضان" دنبال و اسامی برگزیده های هر بخش به صورت مجازی اعلام شد.
برنامه اختتامیه پویش کتابخوانی #در_خانه_کتاب_بخوانیم به صورت زنده و از کانال اینستاگرامی شهریار نیوز پخش  شدو روند قرعه کشی به صورت رندم و رایانه ای صورت گرفت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 5 =