چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
کد خبر61161

نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رقم خورد؛
افزایش ۳۰ درصدی سرقت خودرو در سال جاری

رئیس پلیس

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی از افزایش ۳۰ درصدی سرقت خودرو در پنج روزه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش شهریار، صابر عباس زاده در گفتگو با برنامه تلویزیونی «تبریزیم» اظهار داشت: هر چند نوروز امسال شاهد کاهش سرقت از منزل هستیم ولی در برخی جرایم همچون سرقت خودرو و داخل خودرو از پارکینگ ها، خانه باغ ها و... شاهد رشد چشمگیری بوده ایم.

او با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد سرقت خودروها مربوط به خودرو پراید است، گفت: از شهروندان عزیز تقاضا داریم از پارکینگ ها استفاده کرده و خودروی خود را به قفل پدال و قفل فرمان مجهز کنند.

عباس زاده افزود: عمده زمان اعلام شده در خصوص این سرقت ها بین ساعت ۱۰ تا ۱۲ صبح تا ظهر بوده که نشان دهنده سرقت های شبانه بوده است.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی در خصوص اقدامات نیروی انتظامی در بحث مبارزه با احتکار کنندگان اقلام بهداشتی، تصریح کرد: از ابتدای اسفند ۹۸ تا امروز مواد ضدعفونی و ماسک و دستکش به ارزش بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان کشف و به معاونت غذا و دارو تحویل داده شده است.

او ادامه داد: از شهروندان تقاضامندیم اگر در این خصوص کارگاه و خانه ای وجود دارد که آنها اطلاع دارند شهروندان به ما اطلاع رسانی کنند.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی در پایان اظهار داشت: شعار ناجا برای سال ۹۹ «سلامت خانواده - امنیت جامعه» است تا همراه با پویش در خانه بمانیم در این روزها بیماری کرونا را از سر بگذرانیم. خانواده یکی از ستون های اصلی جامعه است که هر میزان خانواده سالم تر باشد این موضوع در سلامت جامعه نیز تاثیر گذار است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 5 =