سه‌شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
کد خبر61141

هزینه کفن و دفن افزایشی نداشته است/ آمادگی شهرداری برای سیل احتمالی

بابایی اقدم

عضو شورای شهر تبریز گفت: هزینه کفن و دفن بر اساس مصوبه شوراست و افزایش هزینه‌ای مصوب نشده که اعمال شود.

به گزارش شهریار به نقل از آناج، فریدون بابایی‌اقدم در گفت‌وگو با آناج در خصوص تعرفه هشت میلیونی برای دفن متوفیان مبتلا به کرونا اظهار داشت: هزینه‌های دفن و کفن براساس تعرفه‌ای که شورا تصویب کرده و قیمت‌ها تغییری نکرده که از متوفیان مبتلا به کرونا هم هزینه‌ی بیشتری بگیرند.

او با بیان اینکه شورا مصوبه‌ای برای افزایش تعرفه کفن و دفن نداشته است، گفت: شورا در خصوص کرونا سه مصوبه، اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای خرید لوازم بهداشتی، تسری تعرفه محلی سال ۹۸ به سال ۹۹ و بخشودگی اجاره املاک شهرداری در اسفند و فروردین ماه را داشته است.

عضو شورای شهر تبریز درخصوص فعالیت‌های شهرداری در این ایام عنوان کرد: ضدعفونی و گندزدایی توسط شهرداری از روز نخست آغاز و تا به امروز ادامه دارد و تا پایان این بیماری نیز شهرداری به وظایفش عمل می‌کند.

آمادگی شهرداری برای سیل احتمالی در تبریز

او در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری آمادگی لازم جهت مواجهه با سیل احتمالی در تبریز دارد یا خیر، توضیح داد: در حوزه خدمات شهری کارشناسان وضعیت هواشناسی را رصد می‌کنند و در روزهای گذشته هم یک سری از مسیل ها لایروبی شده است.

بابایی‌اقدم با اشاره به اینکه نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش بارندگی داشته‌ایم، ابراز داشت: اگرچه این روزها همه چیز در کشور تحت شعاع کروناست اما این مساله جز وظایف ذاتی شهرداری است. در بحران‌های متفاوت مانند بارش برف اخیر و گندزدایی اخیر طرفیت‌های شهرداری مشخص شد و باید بیشتر از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

او درباره بروز سیل احتمالی در تبریز گفت: مساله فقط بحث خدماتی نیست چون در سالهای گذشته طی توسعه شهری یکسری از مسیل‌ها به خیابان تبدیل شده‌اند، به عنوان مثال ورودی اتوبان کسایی و پاسداران تبدیل به پل شد و زمانی هم که شهرداری خواست اصلاح انجام دهد از طرف اهالی با مقاومت روبه رو شد.

اهمال کاری آب منطقه‌ای در سه دهه گذشته

رئیس کمیسون عمران و شهرسازی با بیان اینکه مناطق آسیب‌پذیر باید شناسایی شوند، عنوان کرد: شهرداری ابتدا باید در حوزه خودش در "میدان چای" که پارک، تابلوهای تبلیغاتی و... دارد با رفع خطر آزادسازی انجام دهد و بعدا شهروندانی که در بستر و حریم مسیل‌ها ساخت و ساز کردند را جابجا کند.

او در پایان یادآور شد: متاسفانه در سه دهه گذشته آب منطقه‌ای از مسیل‌ها و حریم‌ها به خوبی محافظت نکرده و امروز آزادسازی برخی از این حریم‌ها چه برای شهرداری و چه برای دیگر سازمان‌ها هزینه زیادی دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 4 =