پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
کد خبر60230

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز:
تقویت فرهنگ ترافیک، مهم تر از امکانات و تجهیزات است/ آموزش ترافیکی روزانه ۲۰۰ دانش آموز

اصغر آدی بیگ

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز گفت: روزانه ۲۰۰ دانش آموز در مدارس و پارک های آموزش توسط کارشناسان سازمان ترافیک آموزش می بینند.

اصغر آدی بیگ امروز در گفتگو با خبرنگار شهریار با اشاره به تداوم پویش قصه آدم و هوا، اظهار کرد: اولویت نخست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز فرهنگ سازی و آموزش مباحث ترافیکی است که این مهم با همکاری پلیس راهور در حال انجام است.

او ادامه داد: ما اعتقاد داریم که شاید بودجه و امکانات و زیرساخت های ترافیکی فراهم شود، اما فرهنگ ترافیکی باید با آموزش های لازم و همراهی خود شهروندان ساخته شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز عنوان کرد: شناسایی گروه های هدف یکی از برنامه های ما در جهت آموزش ترافیک است و ما می خواهیم به افرادی که ارتباط بیشتری با شهروندان دارند، آموزش های لازم را ارائه دهیم.

او افزود: یکی از این گروه های هدف، دانش آموزان هستند و بر این اساس با همکاری مدارس، روزانه بطور متوسط ۲۰۰ دانش آموز در مدارس و پارک های آموزش ترافیک توسط کارشناسان سازمان ترافیک آموزش می بینند.

آدی بیگ با بیان اینکه هر فصل از سال نیاز به آموزش های خاص ترافیکی دارد، گفت: در فصل زمستان، اغلب شهرها و بویژه شهر ما درگیر آلودگی هوا است که این آلودگی ارتباط مستقیمی با فرهنگ شهرنشینی دارد. ما باید بدانیم که به عنوان یک شهروند در کیفیت هوای شهرمان نقش داریم.

او در ارتباط با پویش قصه آدم و هوا، یادآور شد: این پویش به ما یادآوری می کند که باید نیازهای اولیه زندگی بشر مهم تلقی شود و ما در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با همکاری پلیس راهور، این پویش را شروع کرده ایم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز اظهار کرد: ما می خواهیم با زبان هنر و آموزش به شهروندان بگوییم که برای داشتن هوایی تمیز، کدام بایدها و نبایدها را بخصوص در موضوع ترافیک و رانندگی رعایت کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 3 =