یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
کد خبر60108

برگزاری چهارمین جشنواره استانی موسیقی عاشیقلار اسفندماه جاری در تبریز

عاشیقلار

رئیس انجمن عاشیقلار از برگزاری چهارمین جشنواره استانی موسیقی عاشیقلار در اسفندماه جاری در تبریز خبر داد.

به گزارش شهریار، «محمد عبادی» گفت: این جشنواره از دهم تا دوازدهم اسفندماه جاری در فرهنگسرای الغدیر و در سه بخش گروهی، تکخوانی و تکنوازی بصورت رقابتی برگزار خواهد شد.

دبیر چهارمین جشنواره موسیقی عاشیقلار، صیانت از فرهنگ و هنر بومی و اصیل منطقه، مقابله با تهاجم فرهنگی بیگانه، ایجاد زمینه برای ابراز  وجود جوانان علاقمند هنر و موسیقی اصیل و بومی، ایجاد بستر مناسب برای افزایش نشاط اجتماعی و عمومی شهروندان، شناسایی و معرفی استعداد های هنری استان و گسترش زمینه های فرهنگی بین شهروندان را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

عبادی گفت: در جشنواره استانی موسیقی عاشیقلار که شرط سنی شرکت کنندگان آن حداکثر ۴۰ سال تمام است، ۱۱۰ اثر ارسال شد که پس از بررسی هیات انتخاب ۴۴ اثر به مرحله‌ی نهایی راه یافتند.

او گفت:  گروه های شرکت کننده تنها با آلات موسیقی شامل قوپوز، دهل، سرنا، قاوال، ناقارا، قوشا ناقارا و بالابان به ارائه اثر خود خواهند پرداخت.

عبادی افزود: راه یافتگان به مرحله مسابقه آثار خود را در اجرای عمومی در طی روزهای یاد شده ارائه کرده و هیئت داوران از مجموع آثار هر بخش، سه اثر را به عنوان منتخبان معرفی خواهند کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 13 =