سه‌شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
کد خبر59319

پیشرفت ۳۰درصدی؛
پل همسان کابلی با هدف تسهیل عبور و مرور شهری در حال احداث است

همسان کابلی

به منظور تسهیل عبور و مرور شهری و کاهش بار ترافیک، شهرداری تبریز پل همسان اتحاد ملی را در دست احداث دارد.

به گزارش شهریار، پل همسان اتحاد ملی (کابلی) به منظور کاهش بار ترافیکی مسیر دروازه تهران که از اصلی ترین و مهم ترین مسیرهای دسترسی به تبریز به شمار می آید، در حال احداث است.
پل همسان کابلی تبریز به صورت یک باند رفت، به طول ۴۵۰ متر و عرض ۹ متر است که جاده ائل گلی را به مقابل راهنمایی متصل می کند.
عرشه این پل به صورت فلزی، با سه دهنه و دارای چهار پایه بتنی خواهد بود که موجبات عبور و مرور بدون ترافیک شهروندان و میهمانان تبریز به مرکز شهر را فراهم می کند.
این پروژه توسط سازمان عمران شهرداری تبریز و با بودجه مصوب ۱۰۰ میلیارد ریال در حال احداث است و هم اکنون بیش از ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

باقر خوشنواز شهردار منطقه۲در این باره می گوید: با اتمام عملیات اجرای شمع گذاری پل همسان کابلی تبریز این پروژه در مرحله اجرای فونداسیون و ساخت عرشه قراردارد و دارای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی می باشد.

او با توضیح اینکه پل همسان کابلی برای کاهش بار ترافیک پل اتحاد ملی و سهولت تردد وسایل نقلیه شهری از جاده ائل گلی به مرکز شهر تبریز عملیاتی شده است، می افزاید: این پروژه روان سازی عبور و مرور شهری در نیمه اول سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.

او در تشریح مشخصات پل همسان کابلی تبریز توضیح می دهد: پل مذکور در یک باند رفت، بطول ۴۵۰ متر و عرض ۹ متر به موازات پل اتحاد ملی با هدف اتصال جاده ائل گلی به مقابل راهنمائی، با همکاری سازمان عمران شهرداری تبریز در حال احداث می باشد.

شهردار منطقه دو اعتبار اولیه پل همسان کابلی تبریز را ۱۰۰ میلیارد ریال عنوان نمود و تصریح کرد: عرشه این پل بطول ۵۰ متر و بصورت فلزی خواهد بود که موجبات عبور و مرور بدون ترافیک و در کمترین زمان ممکن شهروندان و میهمانان تبریز را از جاده ائل گلی به مرکز شهر، فراهم خواهد آورد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 7 =