سه‌شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
کد خبر59161

رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت و ارزیابی شورای شهر تبریز:
۴۶پروژه نیمه‌کاره شهری تا پایان امسال افتتاح می‌شود

یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی تبریز

رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت و ارزیابی شورای شهر تبریز از افتتاح ۲۰ پروژه شهری طی ۹ ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: تعداد ۴۶ پروژه نیز در حال تکمیل شدن است که تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش شهریار، علی آجودان‌زاده در گفتگو با برنامه تلویزیونی «تبریزیم» اظهار داشت: طبق بررسی‌های انجام شده و پیشرفت پروژه ها، این ۴۶ پروژه نیمه تمام نیز پیشرفت بالای ۵۰  درصد دارند که تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

او افزود: در کمیسیون تحقیق و نظارت برای پیگیری این پروژه ها از مناطق، شرکت‌ها و سازمان‌ها و عوامل اجرایی دعوت به عمل آمد و میزان پیشرفت را جویا شدیم که چه میزان از بودجه اختصاص یافته هزینه شده و اگر پروژه ای آغاز نشده دلیل آن چه بوده است.

آجودان‌زاده بودجه مصوب را در دو زمینه عمرانی و بودجه جاری تقسیم بندی کرد و گفت: بودجه عمرانی سال ۹۸ مبلغ یک هزارو ۵۱۷  میلیارد تومان مصوب شده بود که از این میزان یک هزارو ۱۳۷ میلیارد تومان سهم ۹ ماهه نخست سال بود که ۷۳۴ میلیارد تومان از آن تحقق یافته است.

رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت و ارزیابی شورای شهر تبریز ادامه داد: به عبارتی ۶۵ درصد از بودجه عمرانی ۹ ماهه نخست سال محقق شده است که رقم قابل توجهی است. همچنین عملکرد عمرانی نسبت به کل بودجه ۴۷ درصد است.

او تصریح کرد: در صحن شورا ۱۳۸ میلیارد تومان برای قطار شهری بودجه مصوب شد و تبصره ای قرار گرفت که طبق آن شهرداری در صورت نیاز با اجازه شورا برای قطار شهری به طور مازاد نیز هزینه کند. تا امروز ۲۶۳ میلیارد تومان یعنی دو برابر مبلغ مصوب، برای پروژه قطار شهری هزینه شده است.

عضو شورای شهر تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مدیریت واحد شهری نیز اشاره کرد و افزود: قانون تمام ارگان‌ها و سازمان‌ها را موظف کرده با شورای شهر هماهنگ باشند ولی چون در کشور ما قانون مدیریت واحد شهری نیست شاهد برخی دوباره کاری ها هستیم. مثلا شهرداری یک نقطه اساسی را آسفالت می‌کند و بعد اداره های مختلف برای پروژه‌های خود این نقطه را تخریب می‌کنند.

آجودان‌زاده یادآور شد: در حال حاضر نمایندگان مجلس قانون مدیریت واحد شهری یا مدیریت هماهنگ شهری را به مجلس برده اند که در صورت تصویب، مصوبات شورا در جهت هماهگ شدن دیگر ارگان‌ها پیش می‌رود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 16 =