چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
کد خبر58928

همت جمعی برای نجات محیط زیست در چشم انداز ۱۲ ساله تبریز

یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای شهر تبریز

اعضای شورای شهر تبریز عصر دیروز پیشنهاداتی را برای حفظ، ‌احیاء و توسعه فضای سبز تبریز ارائه دادند.

به گزارش شهریار، در جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر تبریز که عصر دیروز با هدف بررسی احکام دائمی برنامه پنج ساله راهبردی – عملیاتی برگزارشد، در بخش محیط زیست و خدمات شهری، اعضای شورای اسلامی شهر اجازه دادند تا شهرداری با عقد تفاهم نامه بخش هایی از اراضی وسیع این شهر را که در اختیار دستگاه های دولتی است به فضای سبز تبدیل کند.

عبداله تقی پور در این جلسه با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اراضی تبریز در اختیار نهاد هایی مثل فرودگاه، ‌ دانشگاه بوده و می توان فضای سبز ایجاد کرد، ‌ اظهار داشت: اکسیژن تولید شده در این فضای سبز هیچگاه در آن ادارات محصور نمانده و شهر از ثمرات این تفاهم نامه ها نفع خواهد برد.

فریدون بابایی اقدم نیز با اشاره به لزوم توجه به ابعاد این تفاهم نامه ها تصریح کرد: بخش هایی از فضای سبز تبریز در اثر کمی آب با تهدید مواجه است که پیش از عقد این تفاهم نامه ها باید به این مسائل نیز توجه داشت.

غلامحسین مسعودی ریحان هم در این باره گفت: بخش هایی از شهر که امکان ایجاد فضای سبز در آن وجود دارد را می توانیم به سازمان های مردم نهاد واگذار کنیم تا آنانی که مدعی حفظ محیط زیست هستند برای توسعه آن تلاش کنند.

در ادامه این جلسه شورای شهر در راستای حفظ و گسترش فضای سبز،  شهرداری را مکلف به شناسایی و تملک باغات شهر نمود.

تامین آب خام برای آبیاری فضاهای سبز مجتمع های مسکونی و توسعه فضای سبز با گونه های مقاوم به اقلیم شهر با استفاده از توان مراکز علمی و دانشگاهی از دیگر مصوبات شورای اسلامی شهر تبریز در بررسی احکام دائمی شهرداری تبریز بود.

اعضای شورای شهر تبریز در پایان بررسی بخش محیط زیست و خدمات شهری،‌ بر لزوم کاهش آسیب رسانی به محیط زیست در مواجهه با بارش سنگین برف شده از طریق بکارگیری محلول به جای نمک پاشی در معابری شهری تاکید کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 1 =