چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
کد خبر57110

شهردار تبریز در آیین رونمایی از تندیس سردارشهید حمید باکری:
نصب تندیس مشاهیر و مفاخر تبریز در سطح شهر استمرار می‌یابد

شهردار تبریز

شهردار تبریز گفت: شهیدان بهترین دوران زندگی خود را برای مردم، دین و وطن فدا کرده اند تا مردم در آسایش زندگی کنند.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در آیین رونمایی از تندیس سردار «شهید حمیدباکری» با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: تندیس های مفاخر و مشاهیر شهر بر زیبایی های شهرمان افزوده و ما باید هویت و افتخارات خود را رونمایی کنیم تا هم مردم و هم آیندگان مطلع شوند که گذشته شهر و وطن با چه افتخار آفرینی هایی پدید آمده است.

او افزود: این تندیس ها علاوه بر اینکه کارکردی فرهنگی دارند، ضمن جلوه آرایی شهر حامل این پیام بزرگ هستند که به فکر مردم و وطن نیز باشیم تا برخی از مشکلات فرهنگی شهرمان حل شود و در کنار آن ببینیم که چه انسان های بزرگی در این شهر متولد شده و با نثار جان خود به مردم خدمت کرده اند.

ایرج شهین باهر تصریح کرد: از مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری نیز خواستاریم تا با تداوم ساخت این تندیس ها ضمن افزودن بر زیبایی شهر، مهمانان شهرمان را با گذشته این دیار آشنا کنند.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اهمیت انجام اقدامات فرهنگی گفت: گاهی اقدامات فرهنگی این چنینی در جامعه تاثیر بیشتری نسبت به پروژه های بزرگ دارد چراکه پروژه های عمرانی عموماً نقش تسهیل کننده و رفاه لحظه ای دارند، اما ترویج مسائل فرهنگی می تواند جامعه را دگرگون سازد.

او در پایان سخنان خود، بسیجیان را پیروان شهدای بزرگ دانسته و ابراز امیدواری کرد که همه بیش از پیش تحت تاثیر اخلاق شهدا قرار گیرند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 4 =