چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
کد خبر56685

با تکمیل زیرساخت ها
ساخت و ساز در شهرک خاوران رونق گرفت

تبریز

شهرک خاوران که از آن به عنوان یکی از مدرن ترین شهرک های مسکونی در کشور یاد می شود، مدتی است که با استقبال عمومی مردم در امر ساخت و ساز مواجه شده است که تکمیل زیر ساخت ها و همچنین پتانسیل های موجود در این شهرک، بزرگترین عامل برای این استقبال عنوان شده است.

به گزارش شهریار، بهرام نسیانی، شهردار منطقه ۹ تبریز، با اعلام این مطلب اظهار داشت: چشم انداز متفاوت شهرک خاوران و ضوابط منحصربه فرد جاری در آن، از جمله عللی است که استقبال عمومی مردم را به همراه داشته است.

او در تشریح برخی از ضوابط موجود شهرک مدرن خاوران افزود: در این شهرک، تمامی گذرها ۱۲ متر و یا بیشتر هستند و طبق تعریفی که در طرح تفصیلی  از خیابان به میان آمده، در حقیقت تمامی گذرهای موجود در این شهرک کوچه نبوده، بلکه خیابان می باشند. از طرفی تمامی قطعات مسکونی در این شهرک، امکان نورگیری از دوطرف قطعه را دارا هستند.

شهردار منطقه۹، اختصاص طبقات برای قطعات مسکونی در این شهرک را بر اساس مساحت و نه بر اساس عرض گذر بیان کرد و افزود: مهمترین مزیت این  ضابطه، نبود سایه اندازی بر ساختمان های مجاور می باشد.

نسیانی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و در طرح مطالعات نما و منظر شهری خاوران، متقاضیان پروانه ساختمانی، با اخذ جزئیات و نوع مصالح نمای مورد استفاده، اقدام به ساخت بنا کرده و از معماری خاص و منحصر بفرد تبعیت خواهند کرد.

او در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به کاربری های عمومی فرا منطقه ای این شهرک اظهار داشت: این کاربری ها،  فضا را برای ارائه ی خدمات مطلوب به عموم شهروندان در زمینه های ورزشی، تفریحی، فرهنگی، درمانی و تجاری فراهم می سازد که در منطقه بی نظیر خواهند بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 5 =