یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
کد خبر55998

آغاز دوره آموزشی و توجیهی طرح آموزش‌های شهروندی در مدارس تبریز

آموزش شهروندی

در راستای تفاهم‌نامه منعقد شده بین شهرداری تبریز و آموزش و پرورش استان جهت اجرای طرح آموزش‌های شهروندی در مدارس تبریز، دوره آموزشی و توجیهی برای معلمان و مربیان مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی نواحی پنجگانه آموزش و پرورش در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

به گزارش شهریار، دوره آموزشی و توجیهی برای معلمان و مربیان محترم مدارس ابتدایی و پیش دبستانی با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمیدی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز، یعقوب فنایی رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان و جمعی از  مسئولین این دو نهاد با هدف توانمندسازی معلمان و مربیان در جهت اجرای طرح گفتمان آموزش‌های شهروندی در مدارس نواحی پنچگانه تبریز و تبیین طرح آموزش شهروندی و شیوه صحیح تدریس کتب شهروندی مطابق با آخرین شیوه‌های آموزشی در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

در این دوره آموزشی که به مدت یک هفته برای معلمان و مربیان مدارس ابتدایی و پیش‌دبستانی آموزش و پرورش نواحی پنج گانه آموزش و پرورش برگزار خواهد شد، اساتید خانه فعالین محیط زیست و توسعه پایدار، شیوه‌های جدید آموزشی برای تدریس کتب آموزش شهروندی را با  اجرای عملی برخی از این روش‌ها همچون شش کلاه رنگی تفکر به مربیان و دبیران آموزش و پرورش ارائه کردند.

گفتنی است، برای نخستین بار در کشور، مجموعه کتب آموزش شهروندی توسط شهرداری تبریز در ۲۶ جلد تدوین و گردآوری شده است که ۱۳ جلد ویژه دانش آموزان و ۱۳ جلد آن ویژه مربیان است.

کتب تدوین شده ویژه آموزش شهروندی امسال در ۲۲۴۹ مدرسه تبریز توسط مربیان و معلمان آموزش‌دیده آموزش پرورش و شهرداری تبریز به دانش آموزان ارائه خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 15 =