یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
کد خبر55919

همزمان با ایام محرم و صفر برگزار می‌شود:
برپایی همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مختلف در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز

حمیدی

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز از برگزاری همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های سیار پیام های نهضت عاشورا و برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و هنری با عنوان فصل سرخ در ایام محرم و صفر و برگزاری جلسات بصیرت افزایی در مراکز فرهنگی مناطق دهگانه شهرداری خبر داد.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام احمد حمیدی در گفتگو با برنامه تبریزیم در خصوص برنامه های فرهنگی و هنری شهرداری تبریز در ایام محرم اظهار داشت: شهرداری تبریز با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و مذهبی در ایام محرم با رویکرد اشاعه فرهنگ عاشورایی و تقویت باورهای دینی یاد و خاطره شهدای کربلا را گرامی می‌دارد.

وی با اشاره به برگزاری ۶ ویژه برنامه زنان عاشورایی با هدف نقش زنان در نهضت امام حسین(ع) در ایام محرم در پارک‌های بانوان تبریز، افزود: محرم و مراسم عزاداری این ایام یک فرصت تربیتی برای خانواده‌ها، کودکان و جامعه است تا بتوانیم درس‌های تربیتی قیام امام حسین (ع) را در قالب‌های مختلف آموزش دهیم.

حمیدی، اجرای نمایش‌های آیینی، پخش فیلم‌های عاشورایی در آمفی تئاترهای شهرداری و قرائت زیارت عاشورا در مراکز فرهنگی و پارک‌های بانوان و همه ساختمان‌های اداری شهرداری تبریز در دهه اول محرم و روزهای پنجشنبه  ایام محرم از برنامه‌های فرهنگی شهرداری است که در ایام محرم برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز افزود: بخش عمده برنامه‌های فرهنگی و هنری به کودکان اختصاص دارد که در قالب مسابقات نقاشی و خوشنویسی، مراسم عزاداری ویژه کوکان، قصه‌گویی و... با محوریت مراکز فرهنگی شهرداری اجرا می‌شود.

وی همچنین از اجرای طرح روایت عشق در قالب برگزاری ۴۰ برنامه خاطره‌گویی فرماندهان و رزمندگان سالهای دفاع مقدس در ۳۰ مناسبت مذهبی و دفاع مقدس از ایام محرم، تا پایان سال در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز خبر داد.

حجت الاسلام احمد حمیدی در پایان تصریح کرد: مراسم ایام محرم و آیین‌های دینی و مذهبی هر چه باشکوه تر و پر محتوا تر در خور شان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برگزار شود تا زمینه آشنایی و انس بیشتر مردم با اسوه کرامت و هدایت را بیش از پیش در ماه محرم فراهم شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 9 =