پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
کد خبر55150

مدیر فضای سبز سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز:
کاشت بیش از ۲۷۰ هزار اصله درخت در طرح جنگل‌کاری عینالی

جنگلکاری

مدیر فضای سبز سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز از کاشت بیش از ۲۷۰ هزار اصله درخت در طرح جنگل‌کاری عینالی تا امروز خبر داد.

به گزارش شهریار، جعفر رنجبرپور در حاشیه بازدید و ارزیابی فضای سبز تفرجگاه عینالی اظهار داشت: در طرح جنگل‌کاری عینالی تاکنون ۲۷۰۵۹۳ اصله درخت و ۲۳۷ هزارو ۳۲۵  اصله درختچه کاشته شده است.

رنجبر پور از موفقیت کاشت درختان مثمره در جنگلکاری عینالی خبر داده و افزود: با تلاش شبانه روزی در حفظ و نگهداری فضای سبز، خوشبختانه شاهد سرسبزی و شادآبی درختان و موفقیت آمیز بودن کاشت درختان مثمره  در عینالی هستیم.

وی ادامه داد: در همین راستا ۷۳۵۰۰ اصله درخت مثمره پیوندی بر روی پایه‌های مقاوم نظیر گوجه سبز، پسته، سیب، هلو، زغال اخته، آلبالو، سنجد، زالزالک و بلوط در طرح جنگل‌کاری عینالی کاشته شده است.

مدیر فضای سبز سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز در خصوص سیاست‌های کاشت گونه‌های مقاوم به کم آبی گفت: در این راستا با حمایت مدیرعامل سازمان از سال گذشته تا کنون  ۱۴۶۰۰ اصله گز کاشته شده که موجب افزایش سبزینگی منطقه شده است.

وی در پایان افزود: با توسعه و حفظ و نگهداری فضای سبز و ایجاد امکانات رفاهی و تفریحی تلاش می کنیم محدوده ۵۶۲۰ هکتاری عینالی را که در اختیار این سازمان قرار دارد به بزرگترین، زیباترین و امن ترین تفرجگاه کشور تبدیل کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 6 =