پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
کد خبر54705

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه:
قرارداد خرید ۶۲ دستگاه مینی بوس منعقد شد

خرید مینی بوس

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه از انعقاد قرارداد خرید ۶۲ دستگاه مینی بوس نو با اعتباری بالغ بر ۲۴۸ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش شهریار، فرخ جلالی امروز با اعلام خبر فوق، گفت: با مساعدت های شورای محترم شهر و شهرداری تبریز، صد درصد هزینه خرید مینی بوس های مذکور توسط شهرداری تبریز پرداخت می شود.  

وی با اظهار گلایه از عدم تخصیص اعتبارات دولتی جهت نوسازی و خرید اتوبوس، اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم و عدم پرداخت ریالی از طرف دولت جهت خرید اتوبوس در سالیان گذشته، وضعیت نوسازی و خرید اتوبوس با مشکل جدی مواجه شده است و اگر امکانات فعلی مدیریت نشود با کاهش تعداد اتوبوس فعال و به تبع آن مشکلات در ارایه خدمات به مسافران محترم مواجه می شویم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه، گفت: با وجود مشکلات فوق در سالیان اخیر، اما با اهتمام شورا و شهرداری تبریز و با خرید و بازسازی اتوبوس تا حد توان در نوسازی ناوگان و کم کردن مشکلات تلاش شده است.
وی با اشاره به اینکه کل خطوط اتوبوسرانی تبریز به ‌طور مرتب بر اساس توسعه خطوط بالادستی و توسعه شهر مورد بازبینی قرار می‌گیرد، افزود: براساس این مطالعات، خطوط از لحاظ لزوم توسعه، ادغام و حتی راه‌اندازی خطوط جدید بررسی می شود. بنابراین ظرفیت برخی از خطوط از نظر تعداد مسافر و مسافت مناسب اتوبوس نیست.

جلالی گفت: با برنامه ریزی های انجام گرفته و کارشناسی شده، خطوطی که ظرفیت اتوبوسی ندارد به خطوط مینی بوسی تغییر داده می شود و با توجه به انعقاد این قرارداد، از مینی بوس به جای اتوبوس جهت انجام خدمات و جابجایی مسافر استفاده می شود.
وی عنوان کرد: با توجه به تاکید شورای شهر و شهردار محترم، جهت نوسازی و خرید اتوبوس برای ناوگان حمل و نقل عمومی، با همکاری معاونت حمل و نقل پیگیر خرید اوراق مالی به میزان ۴۰۰ میلیارد تومان هستیم که امیدواریم با تخصیص این اعتبار که ۵۰ درصد از طریق شهرداری و ۵۰ درصد از طریق دولت تامین می شود، مشکلات موجود برطرف شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 4 =