دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
کد خبر54533

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز:
تکلیف مسیر خیابان 45 متری انقلاب سریع‌تر مشخص شود

بابایی اقدم

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با توجه به بلاتکلیفی و مشکلات اهالی امتداد خیابان 45 متری، لازم است تا تکلیف این مسیر در اسرع وقت مشخص شود.

فریدون بابایی اقدم امروز در گفتگو با خبرنگار شهریار با اشاره به صورتجلسه بیست و چهارم اردیبهشت ۹۸ کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص مشکلات اهالی امتداد خیابان 45 متری، اظهار کرد: با توجه به لحاظ شرایط توپوگرافی محل، عملا اجرای خیابان ۴۵ متری انقلاب حد فاصل خیابان ایده لو تا یوسف آباد و یوسف آباد تا توانیر امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: این موضوع باید در قالب لایحه مصوبه شورای شهر به کمیسیون ماده پنج ارسال شود و با توجه به اینکه این موضوع از مغایرت های اساسی طرح تفصیلی تلقی می شود، مراتب باید در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور نیز تصویب شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه مقرر شده تا شهرداری تبریز این موضوع را بصورت لایحه به شورا بیاورد، عنوان کرد: اختلاف ارتفاع در این منطقه آنقدر زیاد است که ۴۵ متر عرض خیابان جواب نمی دهد و اگر بخواهیم بحث توانمندی مناطق حاشیه نشین را محقق کنیم، مستلزم این است که پهنای تملک در آن محل ۳۰۰ متر باشد و این کار نیز با توجه به شرایط مالی شهرداری، عملا امکان پذیر نیست.

وی افزود: با توجه به حجم بالای تملک های صورت گرفته اعم از تعداد املاک واقع در مسیر و اعتبارات هزینه شده و همچنین بلاتکلیفی شهروندان ضرورت دارد مهندسان مشاور متولی طرح تفصیلی تبریز ظرف بازه زمانی یک ماهه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر نسبت به تعیین کد بر و کف خیابان با هماهنگی شهرداری تبریز اقدام کند که متعاقب آن اقدامات عمرانی شهرداری تبریز در خصوص احداث خیابان صورت گیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 5 =