دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
کد خبر54469

عضو شورای اسلامی شهر تبریز:
زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاران فراهم می شود

جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تبریز

عضو شورای اسلامی شهر تبریز گفت: با برنامه ریزی و تدوین سیاست های تشویقی و آماده سازی زیرساخت ها، می توان بخش خصوصی و شرکت های دولتی و نیمه دولتی را به سرمایه گذاری در شهر ترغیب کرد.

شهرام دبیری امروز در گفتگو با خبرنگار شهریار با اشاره به تلاش شهرداری و شورای شهر تبریز برای جذب سرمایه گذار، اظهار کرد: نوسانات ارزی و تغییرات اقتصادی در کشور موجب شده تا زمینه برای سرمایه گذاری بخصوص برای خارجی ها چندان فراهم نباشد. سرمایه گذاران داخلی نیز با ارزیابی خود، برای سرمایه گذاری توجیه اقتصادی کافی نمی بینند.

او ادامه داد: برای جذب سرمایه گذار لازم است تا اقدامات اساسی انجام بگیرد. باید شیوه نامه سرمایه گذاری طوری تدوین شود که هم محکم باشد و هم نهادهای نظارتی حضور داشته باشند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز در عین حال به لزوم طرح سیاست های تشویقی برای جذب سرمایه گذاران تاکید کرد و گفت: طرح های سرمایه گذاری باید جاذبه داشته و دارای توجیه اقتصادی و سیاست های تشویقی کاملی باشد تا سرمایه گذار تمایل به مشارکت داشته باشد. از طرفی برای تسهیل حضور سرمایه گذاران، باید بروکراسی اداری را کاهش دهیم و از پنجره واحد بتوانیم تمام کارهای مرتبط با سرمایه گذاری را انجام دهیم.

او افزود: برای حضور سرمایه گذاران، حتی اگر نیاز باشد باید پروانه ساختمانی و دیگر مجوزهای لازم را صادر کنیم تا سرمایه گذار احساس کند که به او توجه می شود.

دبیری به لزوم امضای میثاق نامه مسئولان استانی در جهت حمایت از سرمایه گذاران اشاره کرد و افزود: شعار امسال رونق تولید است و ما باید به آن عمل کنیم و در این زمینه با برگزاری همایش هایی، می توانیم سرمایه گذاران را شناسایی کنیم.

او عنوان کرد: در شهر تبریز سرمایه گذارانی داریم که عرق ملی دارند و حتی با سود کمتر نیز حاضر به سرمایه گذاری در تبریز هستند و با این شرایط لازم است تا زیرساخت ها را برای ورود این سرمایه گذاران به پروژه های مشارکتی با شهرداری فراهم کنیم.

این عصو شورای اسلامی شهر تبریز یادآور شد: شورا و شهرداری مصمم به انجام این کار و فراهم کردن زیرساخت ها است و چنانچه با برنامه ریزی صحیح پیش برویم، می توانیم در بحث سرمایه گذاری بصورت تدریجی موفق عمل کنیم.

انتهای پیام/ م. ن

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 10 =