شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
کد خبر54238

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز خبر داد:
صدور مجوز فعالیت ۱۰ فرهنگسرای خصوصی در تبریز

معاونت فرهنگی

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز از برگزاری آیین افتتاحیه فرهنگسراهای خصوصی طی روزهای آتی با حضور مسئولین استانی و مدیریت شهری خبر داد و گفت: شهرداری تبریز با اجرای طرح فرهنگسراهای خصوصی به دنبال ارتقاء فرهنگ شهروندی و بسترسازی مطلوب برای مشارکت شهروندان در امور شهری است.

به گزارش شهریار، حجت الاسلام احمد حمیدی در جلسه مدیران فرهنگسراهای خصوصی، اجرای طرح فرهنگسرا های خصوصی  را اقدامی مبارک از طرف شهرداری برای ارتقاء فرهنگ عمومی و افزایش سرانه فرهنگی شهر عنوان کرد.

حمیدی در این جلسه با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز به عنوان ستاد سیاستگذار رسالتی مهم برای ارائه آموزشهای شهروندی دارد اظهار امیدواری کرد با اجرای  طرح فرهنگسراهای خصوصی  و سیاستگذاری های صحیح و اصولی در مراکز فرهنگی در آینده نزدیک بتوانیم جامعه سالم و شهروندانی قانون مدار داشته باشیم.

وی افزود: آموزشهای شهروندی، توجه ویژه به هویت ملی و محلی شهروندان و مخاطبان، ترویج سبک زندگی ایرانی _اسلامی، جلب مشارکت های اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده، ایجاد  نشاط اجتماعی از اولویت های مسائل فرهنگی است که باید با راهبردهای فرهنگی خلاقانه در راستای فرهنگ‌سازی گام برداریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز با اشاره به اهداف فرهنگسراهای خصوصی گفت:مشارکت فعال و موثر مردم در اداره امور فرهنگی در سطح محلات شهر تبریز، ایجاد بستر مناسب برای پذیرش مسئولیت وایفای نقش از سوی نخبگان، فرهیختگان والگوهای اندیشمند جامعه، پرورش و شکوفایی استعدادها، گسترش و عمق بخشیدن به روحیه تعاون و مشارکت عمومی در محلات و فرهنگ زیست محیطی و ارتقا سطح مطلوبیت و جذابیت محیط زیست فرهنگی، اجتماعی مبتنی برحیات طیبه انسانی از جمله مهمترین اهداف فرهنگسراهای خصوصی به شمار می روند.

حجت الاسلام حمیدی  گفت : از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگسراهای خصوصی  می‌توان به برپایی دوره‌های مختلف آموزشی، برگزاری کارگاه‌های آموزش شهروندی، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری، هنرهای خانگی، علوم قرآنی، هنرهای تجسمی، برگزاری نشست‌های علمی، ادبی، هنری، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی هنری، موسیقی و... اجرای ویژه‌برنامه‌های مناسبتی (مذهبی و ملی)، با بهره‌گیری از استادان و مربیان مجرب اشاره کرد

پس از تصویب آیین نامه فرهنگسراهای خصوصی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تعداد ۱۸ درخواست فعالیت فرهنگسرای خصوصی  به دبیرخانه فرهنگسرای خصوصی وصول شده بود که  با صدور مجوز ۱۰ فرهنگسرا توسط معاونت فرهنگی شهرداری تبریز موافقت شده است که همزمان با آیین افتتاح فرهنگسراهای خصوصی این مراکز به طور رسمی در سطح شهر فعالیت می کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 0 =