شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
کد خبر53996

برای آرامش جامعه از فرهنگ و هنر یاری می‌گیریم

سازمان فرهنگی

در نشست کارگروه مشترک معاونت اجتماعی دادگستری آذربایجان شرقی و بخش فرهنگی و روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، بر اجرای برنامه های سازنده با محوریت فرهنگ و هنر تاکید شد.

به گزارش شهریار به نقل از امور ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، این نشست به عنوان دومین جلسه موضوعی در این راستا و نخستین گام اجرایی شدن تفاهم دو مجموعه برای بهره گیری از توان هنر در حل معضلات جامعه، به تعیین مصادیق اجرایی و عملیاتی برای فعالیت اختصاص داشت.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز در این نشست با تاکید بر اهمیت ورود هنر به مقوله های مختلف اجتماعی، پیشگیری از وقوع مشکلات و معضلات اجتماعی را از دغدغه هایاین مجموعه دانست و افزود: برگزاری برنامه های مختلف با هدف قرار دادن اقشار جامعه، توانسته ثمرات ارزشمندی برای شهر در بر داشته باشد.

میکائیل نظری افزود: این تلاشها بسیار مورد اقبال بودند و با همت موجود میان دو نهاد، امیدوار به استمرار وتوسعه این فعالیت هستیم.

در این نشست که با حضور محمود کاتبی پور رییس اداره برنامه ریزی و دبیرخانه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان و عباس فرساد رییس اداره پیشگیری های فرهنگی اجتماعی معاونت اجتماعی دادگستری استان، همچنین سیروس مصطفی ، فرشید باغشمال مسئول روابط عمومی سازمان و کارشناسان دو حوزه برگزار شد، مقرر گردید با تمرکز بر موضوعات پنجگانه معضلات شامل «خشونت، طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی و مشکلات اخلاقی» برنامه هایی در قالب نشست های هم اندیشی، جلسات آموزشی، کارگاه، جشنواره و نمایشگاه برگزار شود.

با عنایت به اهمیت توانمندسازی شهروندان در حوزه آگاهی های حقوقی، اقداماتی همچون برگزاری کارگاهها، دوره های آموزشی و برنامه های مختلف حقوقی با مضامین متنوع و دربرگیری گروههای هدف برای آموزش حقوق  شهروندی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، این اقدام می تواند گامی موثر در جهت نیل به سوی جامعه ای عاری از این نارسایی ها باشد.

بهره گیری از مصادیق هنری همچون عکس، فیلم کوتاه، گرافیک و تصویر سازی، هنرهای نمایشی، فیلم کوتاه، ادبیات و امثال آن برای آگاه سازی شهروندان در رابطه با مسائل حقوقی، از دیگر تصمیمات این نشست بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 11 =