یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
کد خبر53688

در نشست فوق العاده معاونین کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شهرداری کلانشهرهای ایران مطرح شد:
راه اندازی قرارگاه فرهنگی جهت کمک به مناطق سیل زده در کلانشهرها

جلسه فرهنگی

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در نشست فوق العاده معاونین کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شهرداری کلانشهرهای ایران با اشاره به لزوم همدلی و همیاری به هموطنان مناطق آسیب دیده بر لزوم پشیبانی و حمایت های فرهنگی و اجتماعی در مناطق سیل زده تاکید کرد.

به گزارش شهریار به نقل از امور ارتباطات معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، حجت الاسلام احمد حمیدی به لزوم اجرای برنامه‌ها با موضوعات شاد جهت خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان اشاره کرد و ادامه داد:  در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و روانی هموطنان سیل زده، برگزاری جشنواره همدلانه با حضور گروههای هنری برای هدایت کمک های مردمی و ایجاد فضای امید و بهم زدن فضای تبلیغاتی معاندین در فضای مجازی می تواند در بازیابی روحیه هموطنان سیل زده موثر باشد.

وی همچنین  با اشاره به تعطیلی مدارس در برخی از مناطق سیل زده و نیاز به ایجاد شور و نشاط و امید در بین دانش آموزان بر اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی و تامین نیازهای فرهنگی و اقلام فرهنگی و اسباب بازی در این مناطق تاکید کرد.

حمیدی، بر لزوم  تسهیل گری برای حضور گروههای مختلف فرهنگی و هنری و سازمانهای مردم نهاد  و تامین مایحتاج هم وطنان در حین بحران و پشتیبانی اجتماعی و فرهنگی از آسیب دیدگان پس از بحران  توسط معاونت های فرهنگی و اجتماعی کلانشهرهای کشور اشاره کرده و اظهار داشت: امیدواریم با برنامه ریزی و هماهنگی لازم کلانشهرها امکانات لازم به مناطق سیل زده اعزام شود.

گفتنی است؛ نشست فوق العاده معاونین کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شهرداری کلانشهرهای ایران با موضوع همیاری به هموطنان مناطق سیل زده صبح امروز در تهران برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 7 =