چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
کد خبر53622

جشن بزرگ اعیاد شعبانیه در فرهنگ سرای الغدیر برگزار شد

جشن شعبانیه

همزمان با روزهای مملو از شادی اعیاد شعبانیه مراسم جشنی با مشارکت فرهنگ سرای بزرگ الغدیر و سپاه ناحیه غدیر در بزرگترین فرهنگ سرای شمال غرب کشور برگزار شد.

به گزارش شهریار به نقل از روابط عمومی فرهنگ سرای الغدیر، در راستای گرامیداشت میلاد با سعادت سه اختر فروزان از خاندان عصمت و طهارت، سرور آزادگان جهان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام، علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و پیام رسان نهضت عاشورا حضرت امام سجاد علیه السلام، جشن بزرگ اعیاد شعبانیه برای عموم شهروندان در فرهنگ سرای الغدیر برگزار شد.

در این جشن فرخنده که با ارائه برنامه های مفرح و متنوع و در فضایی آکنده از شادی و صمیمیت برگزار شد، گروه های مختلف هنری مراسمی پرشور را برگزار کردند که مورد استقبال حاضران در مراسم شد.

از برنامه های این مراسم به یاد ماندنی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمیدی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز و سرهنگ پاسدار عباس فرمانده ناحیه مقاومت سپاه غدیر برگزار شد، می‌توان به اجرای برنامه توسط گروه هنری یاری، شعبده بازی توسط فرزاد شوکتیان، اجرای موسیقی زنده توسط علی نوروزی، مولودی خوانی، اجرای تواشیح اشاره کرد.

خون سیدالشهدا(ع) بقای دین اسلام را برای همیشه تضمین کرد

در این مراسم همچنین معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز ماه شعبان را ماه با عظمتی دانست که سالروز ولادت برترین مخلوقات عالم هستی در آن قرار دارد.

حجت الاسلام احمد حمیدی با اشاره به عظمت و فضایل ماه شعبان، گفت: این ماه، سالروز ولادت برترین مخلوقات عالم هستی از جمله حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است که به تعبیر نبی مکرم اسلام بهترین وجود هستی است که با خون پاک خود بقای دین اسلام ناب محمدی را برای همیشه تضمین کرد.

حمیدی افزود: روایتی از پیامبر اکرم(ص) آمده است که سه مبارکی و میمنت به حسین بن علی(ع) داده شده است که بر اساس این سه ویژگی، امام حسین(ع) با دیگر اهل بیت و معصومین متمایز شده است. یکی «شفا فی تربته» است که در تربت شریف امام حسین(ع) شفا قرار داده شده است. خوردن خاک حرام است ولی تربت سیدالشهدا به میمنت آن حضرت و مبارکی و تبرک ایشان نه تنها حرام نیست بلکه خوردن آن مستحب است لذا خوردن تربت قبر سیدالشهدا موجب شفای دردهاست

 وی گفت: دومین خصوصیت امام حسین(ع)؛ «و الاستجابة الدعا تحت قبته» است که دعا زیر قبه امام حسین(ع) مستجاب است، لذا فرمودند وقتی به آنجا مشرف شدید حاجات خود را طلب کنید و طبق این فرمایش نبوی یکی از جاهایی که دعا مستجاب است همین زیر قبه امام حسین(ع) است.

حجت الاسلام حمیدی افزود: ویژگی سومی که رسول اکرم در خصوص امام حسین(ع) فرموده اند، «و الائمة من ولده» یعنی ائمه بعد از امام حسین همه از اولاد آن حضرت هستند که امام زمان هم که می‌خواهند خود را معرفی کنند می‌فرمایند من نهمین فرزند از نسل حسین(ع) هستم، لذا خداوند به خاطر جهاد و مقاومتی که حسین بن علی(ع) برای حفاظت از دین و راه خدا به خرج داد، این ویژگی را به آن حضرت عنایت کرده است که دعا داریم خداوند متعال ما را نیز از یاران واقعی آن حضرت قرار دهد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: انقلاب اسلامی ایران با رهبری حضرت امام خمینی(ره) و جانفشانی مردم ولایت مدار کشور به ثمر نشست و بقای این انقلاب را هم باید مدیون رهبری مدبرانه امام خامنه ای و رشادت های نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران دانست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 8 =