دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
کد خبر53593

شهردار منطقه ۵ تبریز:
موزه خودروهای کلاسیک موجب رونق گردشگری در شرق تبریز می‌شود

خودروهای کلاسیک

شهردار منطقه ۵ تبریز در بازدید از موزه خودروهای کلاسیک این مجموعه را عاملی مهم در رونق یافتن موضوع گردشگری در این منطقه عنوان کرد.

به گزارش شهریار به نقل از امور ارتباطات شهرداری منطقه ۵ تبریز، میرعلی اصغر نساج با بیان این مطلب اظهار داشت: موزه خودروهای کلاسیک و قدیمی برای تمام شهروندان و گردشگران می‌تواند جذابیت داشته باشد.

نساج با بیان اینکه واقع شدن این موزه در حوزه استحفاظی این منطقه می‌تواند در رونق گردشگری موثر باشد گفت: شهرداری منطقه ۵ از رونق یافتن این مجموعه فرهنگی حمایت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: حمایت از موزه دارانی که با سرمایه شخصی خود اقدام به ایجاد جذابیت هایی در جامعه کرده و در رونق گردشگری نیز گام بر می‌دارند وظیفه مسئولین است و در این راستا برای رونق یافتن موزه خودروهای کلاسیک آماده همکاری هستیم.

همچنین در این بازدید مدیر مجموعه خودروهای کلاسیک نیز اظهار داشت: اولین موزه اتومبیل کلاسیک کشور را به امید جاودانه کردن تبریز به عنوان شهر اولین‌ها تأسیس کرده ایم.

خلیل غفاری با تاکید بر دائمی بودن این مجموعه، افزود: مجموعه شخصی من در سال ۱۳۹۰ با داشتن ۱۷ خودروی کلاسیک و قدیمی در مدل های گوناگون مانند فورد، مرسدس بنز، شورلت و بیوک شورلت، فولکس واگن، دوج و سایر مدل‌ها با دریافت مجوز مجموعه‌ داری از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ دستگاه خودرو در این موزه نگهداری می‌شود، گفت: برخی از خودروهای موجود در این مجموعه، همچون بنز وی. آی. پی به تعداد بسیار محدودی در جهان تولید شده و نمونه حاضر یکی از معدود خودروهای باقی مانده از این مدل است.

به گفته مسئول این مجموعه، تمامی اتومبیل‌های خریداری شده از مالکان اصلی آن‌ها، دارای پیشینه و سابقه است که هریک متعلق به افراد سر شناس  آذربایجان یا سایر  مناطق کشور بوده است.

گفتنی است؛ موزه خودروهای کلاسیک در مسیر تبریز - تهران در سالنی به وسعت ۶۰۰ مترمربع احداث شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 9 =