شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
کد خبر53173

نائب رئیس شورای اسلامی تبریز:
تولید موتور محرک اقتصاد در کشور است

یکصد و هشتمین جلسه شورای اسلامی کلانشهر تبریز

نائب رییس شورای اسلامی تبریز گفت: تولید موتور محرک اقتصاد در کشور است.

به گزارش شهریار، سونیا اندیش در بیان دیدگاه خود در خصوص نامگذاری سال جدید با عنوان رونق تولید گفت: تولید موتور محرک اقتصاد در کشور است و علاوه بر ایجاد ارزش افزوده و بی نیازی به واردات، سهم بسیار بزرگی در ایجاد اشتغال و حل معضل بیکاری دارد.

اندیش ادامه داد: فقر و بیکاری موجب بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی در جامعه است که مقام معظم رهبری با درایت و بصیرت روی این گره کور دست گذاشته است. اکثریت واحدهای تولیدی در کشور ما کوچک و زیر ۱۰ نفر هستند که معمولا واحدهای صنفی است، این واحدها سهم بسزایی در رشد اقتصادی کشور و ایجاد تحرک در اقتصاد دارند.

وی گفت:تقریبا همه این واحدهای صنفی و کوچک در حوزه شهر و حتی داخل شهر قرار دارند و حمایت از این واحدهای کوچک در کنار رعایت سایر مسائل زیست محیطی و ساختار شهری می تواند در رشد و شکوفایی این واحدهای تولیدی موثر باشد.

این عضو شورای شهر تبریز در ادامه با توجه به وظیفه شورای اسلامی شهر تاکید کرد: به نظر من کمیته ای در شورا برای تحقق رونق تولید تشکیل شود که با هماهنگی و همراهی اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و تعاون نقشه راهی برای حمایت و تشویق واحدهای کوچک و حتی مشاغل خانگی داشته باشد.

اندیش ادامه داد: باید در نظر گرفت که نیت مقام معظم رهبری در حمایت از تولید ایجاد اشتغال و ارزش افزوده و رونق اقتصادی در راستای اقتصاد مقاومتی است، و در این راه نباید از کنار واحدهای خدماتی و صنفی که در راستای تسهیل تولید و اشتغال فعالیت می کنند بی تفاوت گذشت؛ رونق تولید نیاز به پیش نیازهایی در بخش خدمات دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 14 =