پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
کد خبر52925

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز خبر داد:
سامانه شناسنامه الکترونیکی درختان برای اولین بار راه اندازی شد

فضای سبز

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از طراحی و تولید سامانه شناسنامه الکترونیکی درختان برای اولین بار توسط کارشناسان سازمان خبر داد.

به گزارش شهریار، علی مدبر با اشاره به پروژه سرشماری درختان شهر گفت: پروژه پلاک کوبی الکترونیکی درختان شهر تبریز با هدف جمع آوری اطلاعات درختان و بررسی وضعیت فعلی درختان در شهر و هم چنین برنامه ریزی کلان برای آینده این درختان انجام شده است و می تواند گزارش های صحیح و کاربردی از وضعیت فعلی درختان در شهر به دست آورد.

مدبر در خصوص نحوه سرشماری درختان گفت: این پروژه برای اولین بار و به همت کارشناسان انفورماتیک سازمان توسط  اپلیکیشن طراحی و تولید شده که بر این اساس مامورین سرشماری اطلاعات مورفولوژیک و حتی مکانی درختان را توسط اپلیکیشن تحت وب در سامانه ذخیره می کنند.

وی در ادامه افزود: بهره گیری از فناوری اطلاعات در این پروژه که برای اولین بار صورت می گیرد، باعث می شود اطلاعات تحلیلی و درستی از درختان شهر همیشه در دسترس باشد.

مدبر در ادامه افزود: همچنین تولید این اپلیکیشن باعث شده شهروندان از این پس توسط QR کُد درج شده بر روی پلاک‌های نصب شده بر روی درختان اطلاعات درخت را مشاهده کرده و تمامی درخواست‌های خود را مبنی بر هرس، سمپاشی، جابجایی و ... درختان را نیز از طریق همین سامانه به سازمان ارسال نمایند تا در اسرع وقت نسبت به بررسی مورد اقدام شود.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز این اقدام سازمان را قدمی در جهت تسریع در بررسی درخواست‌های شهروندان نیز بر شمرد و گفت: همچنین شهروندان می‌توانند علاوه بر بهره گیری از اپلیکیشن موبایل شناسنامه درختان، از بستر تحت وب ایمن سامانه از از آدرس tree.tabriz.ir در دسترس می‌باشد استفاده کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 13 =