دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
کد خبر52854

پروژه های تملک و مسیرگشایی اولویت نخست شهرداری منطقه ۶

مسیرگشایی

شهردار منطقه ۶ تبریز گفت: تسریع اجرای پروژه مسیرگشایی باندهای کندرو ورودی غرب تبریز جزو اولویتهای عمرانی منطقه ۶ در سال ۹۸ است.

به گزارش شهریار به نقل از امور ارتباطات شهرداری منطقه ۶ تبریز، سامان احمدزاده در بازدید از روند اجرای پروژه تملک و مسیرگشایی باندهای کندرو ورودی غرب تبریز در مسیر جاده تبریز – صوفیان بر اهمیت تسریع اجرای این پروژه تاکید کرد و گفت: مسیر جاده تبریز – مرند یکی از ورودیهای مهم و پرتردد این شهر است که به دلیل قرار  گرفتن در مسیر دروازه اروپا اهمیت ویژه ای به لحاظ اقتصادی و گردشگری می یابد.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز در ورودی غربی شهر پذیرای میهمانان بهاری کهن شهر تبریز خواهیم بود، تصریح کرد: شهرداری منطقه ۶ با برپایی ایستگاه نوروزی، نمایشگاه و فروشگاه آثار صنایع دستی، سوغات و غذاهای محلی، کارواش رایگان و... پذیرای مهمانان و گرداشگران تبریز است.

شهردار منطقه ۶ تبریز همچنین، در ادامه این بازدید دستورات لازم را جهت تملک قسمتهای باقیمانده در مسیر باند کندرو به واحد املاک صادر کرده، گفت: اجرای پروژه های مسیرگشایی در سال ۹۸ یکی از اولویتهای مدیریت و همکاران این منطقه خواهد بود که اجرای این پروژه بدنه سازی و زیبایی ورودی شهر را در بر دارد.

گفتنی است، شهرداری منطقه ۶ تبریز با وسعتی بالغ بر هفت هزار و ۴۳۱ هکتار از لحاظ جغرافیایی حدود یک سوم از سطح شهر تبریز را شامل می شود که جمعیتی حدود ۱۲۰ هزار نفر، را تحت پوشش قرار می دهد.

این منطقه به دلیل قرار گرفتن در مسیر ورودی زمینی شمالغرب تبریز، ورودی مسیر هوایی و نیز مسیر ریلی، از اهمیت و جایگاه خاصی در ارائه خدمات به مسافران ایفا می کند.

مساحت کل فضای سبز منطقه ۱۱۰ هکتار شامل ۲۹ پارک بزرگ و محله ای بوده و ۴۵ باب مسجد و حسینیه و ۸۵ مرکز آموزشی و تحصیلی دارد که دو پارک قوناقلار باغی و حجاج در ورودی شمالغرب تبریز و مساجد سطح منطقه آماده میزبانی و تامین نیازهای مسافرین نوروزی هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 5 =