پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
کد خبر52766

در راستای طرح استقبال از بهار؛
سم پاشی زمستانه درختان سطح حوزه شهرداری منطقه ۶ آغاز شد

lkxri 6.jpg

شهردار منطقه ۶ از آغاز عملیات سم پاشی و هرس زمستانه درختان سطح حوزه این منطقه خبر داد.

به گزارش شهریار به نقل از امور ارتباطات شهرداری منطقه ۶ تبریز، سامان احمدزاده، گفت: در این طرح درختان پارکها، فضای سبز و خیابانهای سطح حوزه سمپاشی و هرس می شوند.
وی گفت: سمپاشی پیش بهاره یا سمپاشی زمستانه، درختان واقع در خیابان های اصلی و فرعی شهرداری منطقه ۶ تبریز از روز گذشته آغاز شده بود و طی روزهای آتی سمپاشی درختان پارک حجاج تا قوناقلار باغی، جنب کارگاه امانی، پایگاه هوایی تا میدان شهید مدنی، خیابان ۳۵ متری، پارک صنعت و شهرک امام، قراملک، شنب غازان و دیگر محلات منطقه سمپاشی می شوند.
احمدزاده در تشریح امتیازات سمپاشی زمستانه درختان سطح شهر، گفت: عریان بودن درختان در فصل زمستان بهترین موقع برای درمان بیماری ها و آفات است، در فصل سرما و رکود درختان مجموعه‌ای از فعالیت ها برای مبارزه با آفات و بیماری ها انجام می شود.
وی اظهار داشت: زمان اجرای این برنامه ها از اواخر فصل بارش آغاز و همزمان با بیدار شدن درختان به اتمام می رسد.
سامان احمدزاده گفت: از شهروندان و ساکنان این منطقه درخواست کردیم، نکات بهداشتی و ایمنی را در ارتباط با جلوگیری از بروز عارضه رعایت کنند، درب و پنجره منازل خود را ببندند و از تردد کودکان و سالمندان در زمان سمپاشی جلوگیری به عمل آورند و همچنین خودروهای خود را در کنار معابر پارک نکنند تا رنگ آنها بر اثر سمپاشی آسیب نبیند.
شهردار منطقه ۶ تبریز خاطرنشان کرد: حفظ و نگهداری فضای سبز هزینه های سنگینی را برای مدیریت شهری در بردارد که به همین منظور از شهروندان عزیز تقاضا دارم تا شهرداری را در ارایه خدمات بیشتر و مطلوبتر یاری کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =