چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
کد خبر52748

شهردار منطقه ۲ تبریز عنوان کرد؛
ترویج فرهنگ درختکاری، راهی برای پیشگیری از بحران محیط زیست

باقر خوشنواز

شهردار منطقه ۲ تبریز ترویج فرهنگ درختکاری را در تمامی ایام سال راهی برای پیشگیری از بحران محیط زیست دانست.

به گزارش شهریار، باقر خوشنواز در آیین تجلیل از خادمان سبز منطقه ۲ تبریز گفت:  هر کدام از شهروندان به هر بهانه ای می توانند در ترویج فرهنگ درختکاری و حفاظت از محیط زیست اقدامات مفیدی انجام داده و الگویی برای دیگر شهروندان باشند.
وی با یادآوری حرکت فرهنگی دو تن از شهروندان ساکن در حوزه شهرداری منطقه ۲ تبریز اظهار کرد: رفتارهای ضد طبیعت انسان ها  پیامدی جز بحران های محیط زیستی و تخریب طبیعت به همراه نداشته است و وجود افرادی همچون این عزیزان غنیمتی است که باید حفظ شود.
شهردار منطقه ۲ تبریز با اشاره به اینکه افزایش شهرنشینی و ساخت و سازهای دست بشر و گسترش جمعیت در طی سال های مختلف موجب فقر فضای سبز و افزایش آلاینده های طبیعت  شده است، گفت: افزایش  سرانه فضای سبز در محیط های زندگی انسان ها موجب جذب بیش تر، افزایش آرامش طبیعی و کاهش آثار دخالت انسان در محیط زیست می شود.
وی ادامه داد: این موضوع به قدری مشهود است که شهروندان  در انتخاب محیط زندگی شخصی خود نیز به سمت فضاهای سبز و مملو از درخت می روند.
باقر خوشنواز با بیان اینکه سرانه فضای سبز در تبریز طی سال های گذشته به  بیش از ۱۵متر مربع افزایش یافته است، تاکید کرد: شهرداری منطقه ۲ تبریز در سال‌های اخیر با مکان یابی و امکان سنجی های صحیح اقدامات خوبی در زمینه  ساخت  پارک و افزایش سرانه فضای سبز داشته است.
خوشنواز با اشاره به  ساخت پارک هایی همچون عباس میرزا، ائل گلی، شمیم پایداری، پارک آتش نشانی، غازان و ... در حوزه شهرداری منطقه ۲ تبریز افزود: خوشبختانه این منطقه از شهرداری تبریز سرانه ی فضای سبز خوبی را به خود اختصاص داده  و در صدد هستیم که با همکاری شهروندان و همت مسئولان این میزان از سرانه فضای سبز را گسترش دهیم.
وی در پایان ضمن تقدیر از تمامی  خانواده‌های سبزاندیش، ترویج دهندگان درختکاری و فعالان حوزه محیط زیست، گفت: امیدوارم با کمک شما عزیزان بازهم بتوانیم شهر تبریز را با عنوان «شهرسبز» در جهان بشناسانیم.
آیین تجلیل از خادمان سبز منطقه ۲ تبریز به مناسبت روز درختکاری با حضور اعضا شورای اسلامی شهر تبریز، شهردار منطقه ۲ تبریز، مدیر کل اداره سلامت، رییس اداره محیط زیست شهرستان تبریز، مشاورامور بانوان شهردار تبریز، معاونان و مدیران شهردارمنطقه ۲ و فعالان محیط زیست برگزار شد.
در این مراسم که با هدف تقدیراز شهروندان، خانواده‌های سبزاندیش و ترویج دهندگان درختکاری و فضای سبز حوزه منطقه دو برگزار شد، از فعالان حوزه محیط زیست تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 1 =