چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
کد خبر52738

حیدر جعفری:
انتقاد برخی ها از تیم شهرداری تبریز با هدف تخریب است/ رقابت نابرابری با حریفان متمول داریم

حیدر جعفری

شهرداری تبریز جوان ترین، بومی ترین و کم هزینه ترین تیم حاضر در رقابت های لیگ دسته یک است که تاکنون ۱۰ جوان و پدیده آینده دار به فوتبال استان و کشور معرفی کرده است.

به گزارش شهریار، حیدر جعفری سرمربی تیم فوتبال شهرداری تبریز با اعلام مطلب فوق گفت: در فصل جاری مسابقات لیگ دسته یک کشور، از نظر حفظ سهمیه تیم سوم جدول با تیم پانزدهم تفاوتی ندارد اما تیمی که با کمترین هزینه، فصل را به پایان برساند و استعدادهای جوان زیادی پرورش بدهد، موفق تر است.

وی با اشاره به انتشار مطالب و آمار غیرواقعی برخی رسانه ها در خصوص عملکرد تیم شهرداری تبریز در لیگ دسته یک فوتبال کشور، عنوان کرد: تیم شهرداری در هفت بازی نخست دور رفت، هفت امتیاز کسب کرده بود و اکنون در هفت بازی دور برگشت  شش امتیاز به دست آورده و من نمی دانم کجای این آمار افول است! آیا با کسب یک امتیاز کمتر نسبت به مدت مشابه، می توان تیمی را مورد انتقاد بی رحمانه و نابجا قرار داد؟

سرمربی تیم فوتبال شهرداری تبریز با اشاره به هدفگذاری مطلوب باشگاه در این فصل از مسابقات، یادآور شد: خیلی از تیم های حاضر در لیگ امسال با نود درصد بازیکن غیربومی بسته شده و حدود شش میلیارد هزینه کرده اند اما نود درصد نفرات تیم شهرداری تبریز بومی است و تمام هزینه هایش در کل سال حدود یک میلیارد است. شهرداری تبریز تیمی است که یک پدیده ۱۹ ساله را با قرارداد سالانه ۲۰ میلیونی به لیگ دسته یک کشور معرفی می کند و هرگز با تیمی که یک میلیارد فقط به یک بازیکن می دهد برابر نیست.

وی ادامه داد: تیمی که در نیم فصل دوم به خاطر مشکلات مالی و اداری بازیکنی به لیست خود اضافه نمی کند و دو بازیکن اصلی اش را از دست می دهد با تیم هایی که در نیم فصل دوم، هشت بازیکن با مبالغ بالا به لیست خود اضافه می کند برابر نیست. شهرداری تبریز تیمی است که با هزاران مشکل و فقط با اتکا به جوانان شهرش با تیم های متمول و پولدار رقابت می کند و انصاف نیست که برای این تیم بومی حاشیه سازی های مخرب انجام گیرد.

جعفری در عین حال از حمایت اغلب رسانه های استانی از تیم بومی شهرداری تبریز تشکر کرد و گفت: ما قدردان خبرنگاران و رسانه های حامی تیم ها و ورزشکاران تبریزی هستیم و می دانیم که نقد منصفانه، حق هر خبرنگار و رسانه ای است اما نشر مطالب هدفدار و تخریبی از طرف هر فرد و رسانه ای قابل پیگیری است. متاسفانه برخی از این افراد اصلا از هدفگذاری باشگاه و حتی شرایط جدول و نحوه سقوط تیم ها مطلع نیستند و ناآگاهانه علیه تیم ما مطلب می نویسند. ما با اتکا به توان جوانان متعصب و غیور شهرمان و با توکل به خدا، با قدرت به کارمان ادامه می دهیم و می خواهیم در پایان فصل پاسخ مناسبی به حمایت دوستداران ورزش تبریز و البته حاشیه سازی برخی افراد بدهیم.

وی افزود: تلاش می کنیم که در بازی های باقی مانده امتیازات لازم برای حفظ تنها سهمیه فوتبال تبریز در لیگ دسته اول باشگاه های کشور را جمع کنیم. ما اکنون با ۲۳ امتیاز تیم دوازدهم جدول هستیم و از بعضی تیم ها دو بازی و بعضی تیم ها یک بازی کمتر انجام داده ایم که متاسفانه برخی ها به این موضوع توجه ندارند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 10 =