یکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
کد خبر52679

شهردار تبریز عنوان کرد؛
نقش کلیدی زنان در پیروزی انقلاب، دوران دفاع مقدس و مقابله با جنگ نرم

روز زن

شهردار تبریز بر نقش کلیدی زنان و مادران در دوره‌های مختلف از جمله پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و اکنون مقابله با جنگ نرم دشمنان تاکید کرد.

به گزارش شهریار، ایرج شهین‌باهر شامگاه شنبه در مراسم گرامیداشت مقام زن ویژه کارکنان شهرداری تبریز ضمن تبریک این روز اظهار داشت: جایگاه زن از نظر اسلام جایگاه مهم و تاثیرگذاری بوده و ما نمود این موضوع را در دوران انقلاب اسلامی شاهد بوده‌ایم.

وی با اشاره به نقش کلیدی زنان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز زنان علاوه بر خدمت در پشت جبهه‌ها، دلاورانی را تربیت کره بودند که با شجاعت و ایمان کامل در راه حفظ وطن و ارزش‌هایشان تا پای خون جنگیدند و ما امنیت و آسایش امروزمان را مدیون مادران این سرزمین هستیم.

شهردار تبریز تشریح کرد: در تاریخ پرافتخار آذربایجان و تبریز زنان زیادی را می‌شناسیم که علاوه بر نقش مادری و همسری در خانواده، در وقایع مختلف اجتماعی و سیاسی تاثیرگذار بوده‌اند.

 وی حضرت فاطمه زهرا (س) را بهترین الگو برای زنان جامعه معرفی کرد و گفت: ایشان علاوه بر اینکه مادر خوبی برای فرزندان خود و همسری کم‌نظیر بود، در جامعه از حق خود دفاع می‌کرد و به همین دلیل بهترین الگو و اسوه برای زنان جهان است.

شهین‌باهر بانوان را فرماندهان جنگ نرم دانست و بیان کرد: مادران عزیز با تربیت صحیح فرزندان‌شان می‌توانند از هجمه‌های دشمن علیه کشور و ارزش‌هایمان دفاع کرده و برابر آنان ایستادگی کنند.

در این مراسم از تعدادی از بانوان موفق و فرهیخته شاغل در شهرداری تبریز تجلیل شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 2 =